Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase Eesti esindus

Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola ja parlamendi liige Riho Terras (Isamaa) avasid täna pidulikult mälestustahvli, mis meenutab 40 aasta möödumist resolutsioonist, millega avaldati toetust okupeeritud Balti riikide iseseisvusele.

Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola tänas Riho Terrast mälestustahvli algatuse eest ja rõhutas, et Eesti, Läti ja Leedu ei murdunud surve all, vaid suutsid vaatamata kõigele saavutada iseseisvuse. „Läti, Eesti ja Leedu on täna esindatud Euroopa Parlamendis. Nad on valitud vabadel valimistel enda kodanike poolt. Me ei saa seda võtta iseenesestmõistetavana. Meie sõbrad Ukrainas teavad seda liigagi hästi.” Metsola lisas, et Balti riigid mõistavad kui oluline on seista demokraatia eest ning toetada oma sõpru ja naaberriike.

Riho Terrase sõnul tuleb mälestada neid, kes võitlesid vabaduse eest kõige raskematel aegadel. „Euroopa Parlamendi resolutsiooni ajendiks oli Balti Apell. Apelli 45 algatajat Eestist, Lätist ja Leedust nõudsid MRP salaprotokollide avalikustamist. Need julged inimesed panid paika kursi, mis sillutas tee Balti riikide vabadusele. Sellist kindlameelsust vajame ka täna. Loodan, et ühel päeval saame seista siin samas enda Ukraina kolleegidega ja mälestada neid, kes võitlesid oma vabaduse ja iseseisvuse eest!”

1983. aasta resolutsiooniga mõistis Euroopa Parlament hukka sõltumatute ja erapooletute Balti riikide okupeerimise Nõukogude Liidu poolt. Resolutsioon meenutas Eesti, Läti ja Leedu pikka võitlust oma vabaduse eest ning nende riikide territoriaalse terviklikkuse tagamise kokkulepet.

Viimased uudised