Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

meremäe juubel

Meremäe tähistab laupäeval alanud juubelinädaga 95 aasta möödumist valla asutamisest, 25 aasta möödumist omavalitsuse taasloomisest ning 110 aasta möödumist koolihariduse andmise algusest.

Meremäe vald sündis Petserimaal möödunud sajandi 20-ndate aastate algul läbiviidud haldusterritoriaalse reformi tulemusena, mille käigus moodustati nelja suure valla asemele 11 väiksemat. Nende hulgas oli ka Meremäe vald, mis esialgu kandis Obinitsa nime. Vastavasisuline siseministri käskkiri kannab kuupäeva 23. mai 1922.

Meremäe vald taasloodi 5. märtsil 1992. aastal Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimehe Arnold Rüütli otsusega.

„Haldusreformiga muutuvad küll paljude valdade piirid ja tekivad uued suuremad omavalitsused, kuid kohana jäävad Meremäe ja Obinitsa oma ajaloo ja traditsioonidega inimeste mällu veel mitmeks inimpõlveks, kogukond ei kao koos vallaga,” lausus Meremäe valla kultuurijuht Emeri Saluveer.

Juubelinädalal on võimalik vaadata erinevaid näitusi valla ajaloost nii Obinitsa kui Meremäe raamatukogus. Meremäe koolimajas on külalistele vaatamiseks üles seatud Raili Riitsaare näitus „Elu mustrid seto tikandis” ning galeriis Halas Kunn saab näha ajaloolist fotonäitust Ivvo Kalju perest ja kaasaegsest Seto kunstist.

Läbi nädala toimuvad vallas mitmed kontserdid ja ettevõtmised. Neljapäeval istutatakse Obinitsa lauluema parki juubelipuu, millele järgneb pensionäride kevadpidu Obinitsa külakeskuses. Neljapäeva õhtul on kavas teatrietenduse „Obinitsa” vaatamine galeriis Halas Kunn, mida kommenteerivad näitlejad Merle Jääger, Marje Metsur, Iti Toom ja autor Ülle Kauksi.

Reedel toimub Meremäe valla volikogu esimehe ja vallavanema pidulik vastuvõtt ja laupäeval tähistatakse 110 aasta möödumist koolihariduse andmisest Meremäel. Juubelinädala lõpetab pühapäeval toimuv vallarahva külastus Piusa kordonisse, kus vallarahval on võimalik tutvuda kordoni ruumidega.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised