Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esimeste kevadtuulte tulek tähendab paljude jaoks garderoobi uuendamise aega. Lõpuks saab paksu talvejope varna visata ning vahetada kampsikud välja õhemate pluuside vastu. Sama uuendus tuleb teha ka oma jalatsite hulgas, kuid pärast pikka talve võid avastada, et kevadjalatsite asemel laiutab kapis tuul.

Membershop.ee annab alljärgnevalt mõned nipid, kuidas valida endale uued kvaliteetsed kevadjalatsid, millega võtta ette kevadisi seikluseid.

1. Arvesta muutliku ilmaga

Kevad võib olla väga ettearvamatu ilmaga: hommikul võib särada ilus päike, õhtuks võib maad katta lörtsikiht. Isegi aprillis ja mais võib ilm tuua üllatusi.

Nutikas moegurmaan arvestab juba eos võimalusega, et ilm võib teha täieliku kannapöörde. Ära vali kevadjalatsiteks väga lahtiseid või madalaid jalanõusid – isegi vaba aja jalatsite puhul tasuks valida pigem kerge platvormiga jalats, mis katab ka pahkluud mingil määral ära. Nii ei pea muretsema vihma ja võimaliku lörtsi pärast.

Samuti tasuks jätta läbipaistvad võrkkangad ja muu taoline suvel kandmiseks, kui pole ohtu, et ilmataat võib üllatada.

2. Poolsaapad ei vea sind kunagi alt

Kui rääkida üldisest jalatsistiilist, siis poolsaapad on vaieldamatult kõige usaldusväärsemad jalatsid sinu kevadgarderoobis. Poolsaapad jätavad natuke kergema mulje erinevalt pikasäärelistest saabastest, seega täiendavad need hästi kevadisi teksaseid või õhulisemaid jakke. Samas aga ei pea poolsaabastega kunagi kartma ilma – isegi vihmase ilma korral hoiavad kvaliteetsed poolsaapad sind soojas. Ka jalatsitootjad teavad, kuivõrd hea on kanda poolsaapaid kevadel, mistõttu võid leida pea iga brändi kevadkollektsioonist kauneid poolsaapaid.

Kui eelistad tenniseid või muid klassikalisi vaba aja jalatseid, on poolsaabaste hulgas midagi ka sinu maitsele. Vali kevadiseks kandmiseks pikema säärega tennised, kuna niiviisi ei pea kartma pori ja vihma pärast.

3. Mõtle puhastamisele

Kevadjalatsite puhul ei ole isegi küsimus, kas need hakkavad tihti määrduma. Paratamatult on linnatänavad mustemad, olles kaetud kas lörtsiseguse poriga või lihtsalt tolmuga. Seetõttu tuleb jätta stiil pisut rohkem tagaplaanile ja mõelda eelkõige sellele, kui mugav oleks jalatsit puhastada.

Kui sa ei soovi väga palju aega kulutada saabaste hooldamisele, vali sileda pinnaga saapad (olgu tegemist siis pärisnaha või kunstnahaga), kuna selliste jalatsite puhul on hooldamine lausa mänglevalt kerge. Tekstiilpinna või nö pööratud nahast jalatsite puhul võib puhastamine muutuda pisut keerulisemaks ning kahjuks võid lõpetada olukorras, kus uued saapad saavad kiirelt rikutud lörtsiste teede tõttu.

Hooldusküsimuse tõttu on mõistlik valida ka pigem tumedamad saapad, mitte päris lumivalged jalatsid. Mõistagi määrduvad heledad jalatsid kiirelt, seega tasub valida kas pruunikad või musta värvi jalatsid.

4. Katseta värvide ja mustritega

Isegi, kui peaksid valima tumedad saapad kevadel kandmiseks, ei tähenda see, et sa ei saa eksperimenteerida oma välimusega. Kevad on suurepärane aeg selleks, et võtta kapist välja kõikvõimalikud mustrilised ja värvikad riided pärast seda, kui oled talvel mitu kuud peitnud end tumedate toonide sisse.

Ka saabaste valikust võid leida lillemotiividega poolsaapaid või kas või erkpunaseid kevadjalatseid, mis vürtsitaksid su välimust. Ehkki valgeid jalatseid tasuks vältida, võid valida kevadsaabasteks näiteks pruunid saapad, millel on kaunid lilletikandid. Niiviisi kiirgab su välimus kevadhõngust! Värvilisi jalatseid ei tasu karta, eriti, kui valid need materjalist, mida on lihtne hooldada.

Kevad on parim aeg selleks, et anda oma stiilile uus hingamine lahedate kevadjalatsitega. Külasta MemberShop.ee e-poodi, et valida sealt välja oma uued lemmikud kevadel kandmiseks!

Kommentaarid

Viimased uudised