Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Ajalehtede Liidu tegevjuhi Mart Raudsaare hinnangul ohustab omavalitsuste kallutatud munitsipaalmeedia sõnavabadust ja demokraatiat ning solgib turgu. Tekkinud olukord tuleks tema hinnangul lahendada munitsipaalmeedia olemust käsitleva seadusemuudatusega.

„Kogu probleem algab sellest, kui omavalitsused soovivad teha maksumaksja rahaga ajakirjandust,” ütles Raudsaar Delfile. „Maakonnalehtede jaoks ei ole see enam nali, sest peale haldusreformi on meil tegemist juba ka endiste maakondade suuruste omavalitsustega, nagu Hiiumaa, Saaremaa ja pool Pärnumaad. Need väljaanded levivad tasuta ning nad avaldavad ka reklaami, kuid nende ilmumine ei sõltu tellimuste rahast või reklaamirahast, mistõttu nad solgivad minu hinnangul turgu.”

Raudsaare hinnangul peaks riik kaitsma põhiseaduslikus vaimus sõnavabadust ja ajakirjandusvabadust, demokraatiat. „Kallutatud munitsipaalmeedia on mõlemale ohuks,” nentis ta.

„Minu meelest tuleks täiendada kohaliku omavalitsuse korralduse seadust punktiga, mis käsitleb munitsipaalmeedia olemust, võimalusi ja ülesandeid. See ei ole ega saa olla asendus ajakirjandusele,” toonitas Raudsaar. „Tegemist saab olla kohaliku omavalitsuse infolehtedega, mis täidavad nõuet informeerida avalikkust omavalitsuse tegemistest,” lisas ta.

Taustaks:

Võru linnavalitsus on paisutanud linnalehte ja loonud linnavalitsuse töötajaid reklaamiva väljaande, mis on asunud konkureerima kohaliku ajakirjandusega. Nagu välja tuleb, on tegemist ohuga nii sõnavabadusele kui demokraatiale.

Võru linnavalitsusel on põhjust muretsemiseks, sest kohaliku meedia on lubanud ette võtta Riigikontroll, et uurida, kas kohalikes lehtedes on avaliku raha eest poliitreklaami tehtud. Vastav audit valmib hiljemalt sügiseks.

Viimased uudised