Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse aktiisipoliitika pole õnnetunud, näitasid maksu- ja tolliameti juhtide poolt esitatud numbrid Lõuna-Eesti ettevõtjatele korraldatud maksualasel seminaril.

Nii maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid kui teabeosakonna juhataja Janek Leis tõid välja, et kütuse-, tubaka- ja alkoholiaktsiisi laekumine on jäänud tänavu Eestis ootustele alla.

Juuresolevast maksuameti poolt välja toodud graafikust on näha, kuidas sotsiaal-,  käibe- ja füüsilise isiku tulumaks on laekunud üle ootuste, aga kütuse-, tubaka- ja alkoholiaktsiisi laekumine jääb ootustele alla.

Maksu- ja tolliameti juhtide väitel jääb osa planeeritud maksuraha laekumata. Sellest võib aga järeldada, et valitsuse aktsiisipoliitika pole olnud kõige õnnestunum.

Kui sotsiaal- ja käibemaksu on laekunud vastavalt 1 ja 2 protsenti prognoositust enam ning füüsilise isiku tulumaksu lausa 10 protsenti üle ootuste, siis näiteks alkoholiaktsiisi on laekunud tervelt 6 protsenti prognoositust vähem. Sel on maksuameti esindajate kinnitusel otsene seoses valitsuse aktsiisipoliitikaga.

Viimased uudised