Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

maire udras

Ullo Toomi nimeline rahvatantsustipendium antakse tänavu Võrumaa tantsujuht Maire Udrasele tema suure pühendumise ja töö eest rahvatantsuliikumise edendamisel, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Stipendium antakse Maire Udrasele pidulikult üle tantsutaat Ullo Toomi 115. sünniaastapäeval 14. septembril Tallinna raekojas.

Maire Udras on mitmekülgne, uutest ideedest vaimustuv tantsuõpetaja, looja ja lavastaja. Ta on olnud Kai Leete tantsude võistutantsimise ja naisrühmade võidutantsimise üks korraldajatest, Võru Folkloorifestivali eestvedaja ja programmitoimkonna liige.

Aastast 2007 on Maire Udras kuulunud üle-eestiliste tantsupidude lavastusgruppidesse ning viimasel kahel üldtantsupeol oli ta naisrühmade liigijuht. 2014. aasta tantsupeol pälvis Udrase lavastatud tants „Põlvest põlve” parima lavastuse tiitli ning talle anti Kristjan Toropi preemia.

Stipendiumi kätteandmist korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning toetavad Eesti Kultuurkapital ja Võrumaa Omavalitsuste Liit.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised