Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: WAVE

Muidu erivajaduste inimeste huvide eest seista lubanud president Kersti Kaljulaid libastus ühes oma hiljutises kõnes, kui võrdles autiste robotitega ja nimetas neid rumalateks.

Poliitik ja ajakirjanik Tiina Kangro, kes on ise 24-aastase autisti vanem, kirjutas sotsiaalmeedias, et temal on masendav lugeda, kuidas president autistidesse suhtub.

Kangro viitab presidendi e-riigi konverentsi kõnes ühele kindlale fraasile: „ …üks keskmiselt intelligente robot, mis oskab midagi spetsiifilist teha, on inimesega suheldes tavaline autist – ta on rumal ja me ei oska sellega arvestada.”

Kangro jaoks ei ole vahet, kas selles lauses on mõttekriips või pidanuks olema kahe lause vahel punkt, nagu väidab presidendi kantselei, sest mõte jääb samaks. „Ja see ei olnud spontaanne keelevääratus, vaid ettevalmistatud kirjalik tekst,” lisas riigikogu liige.

„Facebook sulgeb kontosid, kui tehakse solvavaid avaldusi. Ministrid astuvad tagasi üheainsa inimese solvamise pärast. Siin võrreldakse 10 000 Eesti inimest päise päeva ajal rumalate robotitega ja me kõik pöörame pilgud viisaka piinlikkusega kõrvale. Kuidas ikka mõnede asjadega nii viltu läheb?” imestas Kangro.

Viimased uudised