Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: maanteemuuseum

Sellel reedel, 15. mail, avab Eesti Maanteemuuseum oma suvehooaja koos uue hooajanäitusega „Rehvilugu“, mis kulgeb rehvi radadel nii väli- kui siseruuminäitusena.

„Ratast on peetud inimajaloo revolutsiooniliseks leiutiseks, üheks tähtsamaks innovatsiooniks. Ratas võimaldas liikuda kaugele, vedada kaupu, rajada terveid tsivilisatsioone,“ avas näituse tagamaid muuseumi teadur-kuraator Annika Kupits.

„Viimase 120 aastaga on rehvide areng olnud kiire ja täis põnevaid käänakuid. Praeguseks tagavad rehvid sõitjatele liiklusohutuse, kasutatud rehvid on aga hiiglaslik üleilmne keskkonnaprobleem,“ lisas ta.

Lihtne rehkendus ütleb, et kui rehvi keskmine laius on 205 mm ja neid toodetakse aastas 250 miljonit, siis saaks aastaga Maale uutest rehvidest vöö peale tõmmata või ehitada üheksaga Kuuni torni. Kõiki neid külgi rattast ja rehvist avabki näitus „Rehvilugu“, mis jääb avatuks ka 2021. aasta suvel.

Lisaks hooajanäitusele oodatakse külastajaid alates reedest muuseumi suurtesse ja avaratesse näitusehallidesse, kus on välja pandud täienenud teetöömasinate kollektsioon ja tutvuma autokultuuri ajalooga. Samuti on külastajatele avatud vabaõhunäituse keskkond, uuenenud liikluslinn ja vigurvändarada ning muuseumi sisehoov koos tõllakuuriga. Eriolukorrast tulenevate piirangute tõttu jääb esialgu suletuks maanteemuuseumi peamaja ühes lastemuuseumiga. Samuti on piiratud interaktiivsete eksponaatide kasutamine.

Külastajate hajutamiseks toimub piletimüük kahes infokioskis, samuti kutsume külastajaid üles valvsusele ning meenutama eriolukorra reeglitest kinnipidamist ja hoidma pikivahet. Kätepuhastusjaamad on üle kogu muuseumi territooriumi, infoviidad teavitavad  külastajat tervisekaitse reeglitest kinnipidamise võimalustest.

Maikuus on muuseum avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-19.

Viimased uudised