Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mullu Eesti Maanteemuuseumi poolt välja antud album „Ajarännak Eesti- ja Liivimaal“ valiti 2017. aasta 25 kaunima Eesti raamatu hulka.

Unikaalsele küljendusmaketile kujundatud kogumik sisaldab ajaloolase Mairo Rääski käsitlust viieteistkümnest olulisest teede ajaloo teemast, mille illustreerimiseks on tehtud valik baltisaksa kunstniku W.S. Stavenhageni poolt 1860. aastatel välja antud Eesti- ja Liivimaa ainelisest gravüüride kogumikust. Raamatu kujundas Evelin Urm (HurmArt) ning see valmis trükikojas Rebellis.

„Stavenhageni gravüüride kogumikud koos sinna juurde kuuluvate saatetekstidega ei kuulu küll klassikaliste reisikirjelduste hulka, aga piirkonna tutvustamiseks ning paremaks mõistmiseks olid nad omas ajas ja on ka täna huvipakkuv materjal,“ selgitas Mairo Rääsk. „19. sajandist pärit gravüüre lähemalt vaadeldes hämmastab nende erakordne detailitäpsus,“ rõhutab kujundaja Evelin Urm. Seetõttu on igalt gravüürilt esile toodud mõni ilmekas fragment.

„Raamatu tegemise protsess oli tavapärasest pikem ja kestis üle nelja aasta,“ ütles muuseumi juhataja Kadri Valner. „See oli hea näide meeskonnatööst ja maksimumi taotlemisest.“ Raamat on ilmunud täistõlkes ka inglise keeles („Time Travel Time Travel in Estonia and Livonia“), olles väärikaks kingituseks väliskülalistele.

25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärk on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine. Konkurssi korraldavad Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu ning Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kaunimatest raamatutest rändnäituse. Võiduraamatud kuulutatakse välja 8. veebruaril 2018 Eesti Rahvusraamatukogus.

Viimased uudised