Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hei kõigile meie reisile kaasa elajatele! Täna oli siin Aadria mere ääres veel soojem kui eile – lausa 22 kraadi! Kuna päike käib kõrgel, siis tundub soojem kui Eesti 22 kraadi – umbes nagu 23-24 kraadi. Ja paistis see päike juba vara hommikust peale ning õhtul kella kuueni välja.

Eestis oled nii harjunud sellega, et päike tuleb, aga kaob siis jälle pilve taha ning ole siis käbe, et välja tormata ning päikesekiirtest mitte ilma jääda. Siin võib rahulikult ärgata ja hommikust süüa, enne kui õue lähed, sest tead – päike ei kao kuskile. Mitte hetkekski. Kui on päikeseline päev, siis on päike terve päeva olemas.

Meid lausa kiskus õue. Sõime hommikust, panime lapsed riidesse ja välja! Tegime pika jalutuskäigu ja läksime pärast seda jälle eile avastatud restorani sööma. Restorani nimi on Konoba Maretina ning kui keegi kunagi siiakanti satub, siis tasub ilmtingimata seda söögikohta külastada, sest toidud on ülimaitsvad, portsjonid suured ning hinnad imeodavad. Täna võtsime eelroogadeks kaheksajalasalati ja kalasupi ning põhiroogadeks kaks risottot – ühe krevettide ja teise mereandidega. Nii kui liuad lauda toodi, saime aru, et oleksime pidanud ikka ühe kahe peale võtma, sest üks portsjon oli lihtsalt niiii suur. Ma ei ole kusagil Eesti restoranides nii suuri portsjone näinud. Ja hind ainult kaheksa eurot. Kuskil poole odavam on restoranitoit siin kui Eestis. Kui Eestis maksab taldrikutäis suppi 4 eurot, siis siin kaks, põhiroogade hinnad on 5-10 eurot, aga selle raha eest saad ka juba väga suure liua. Inno palus edasi öelda, et ta võtab kõik sõnad Horvaatia köögi kohta tagasi, et siin ikka saab väga hästi vahemere  stiilis süüa 😀

Mina sõin, Inno sõi ja Roosi ka sõi, aga isegi kolme peale ei suutnud me neid kaht risottot ära hävitada. Lõime käega ja lasime ühe portsjoni endale kaasa pakkida.

Pärast käisime veel mänguväljakult läbi, kus Roosi endal isu täis hullas, ja siis lonkisime vaikselt kodu poole. Olin juba unustanud, kui mõnus on vaikselt jalutada. Eestis on talvel ju nii külm, et sibad endal hinge seest ja nii ei ole üldse mõnus jalutada. Siin võtad aga vabalt ja loivad laisalt, ümbrust nautides.

Kuna sellise soojaga eriti palju süüa ei taha, siis oleme kõik juba natuke alla võtnud ja ilmselt võtame veel. Ja väike päevitus on ka juba näkku tulnud 🙂

Homme oleme viimast päeva siin ja siis juba ciao, Itaalia!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised