Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Wiesmac - külamac.

Dobry wieczór, kallid lõunaeestlased! Oleme Poolas, Bialystoki linnas! Oleme just lõpetanud ligemale kuuetunnise autosõidu ja oleme oma toredas öömajas, kus on 24 tundi ööpäevas lahti olev grill. Tellisime endale kaks suurt grillitud lõhet. Ühe hind? Viis eurot. Uskumatu, kas pole? Seda koos salatiga. Võrus maksab juba supp üksi 4 eurot, lõhele ei julge mõeldagi. 

Nõndaks! Aga kuis siis päev läks? Hakkasime täna varem sõitma, juba kella poole kaheteistkümne ajal oma Leedu Airbnbst Visaginases. Leedus on ikka veel talv, aga lund on kõvasti vähem kui Võrus. Põhja-Leedus on päris palju laike metsa all, Lõuna-Leedus vähem. Päikest polnud üldse, küll aga kallas terve päeva tihedat vihma, mis raskendas tublisti nähtavust. Eriti Kaunase ligidal. Aga Inno oli tubli – kannatas nii saju kui ka meie kõigi vigisemised vapralt ära.

Leedu-Poola piiril juhtus veel selline huvitav asi, et meid peeti kinni ja piirivalve kontrollis meie auto dokumente. Inno juba kartis, et seepärast, et ta viimasel reisil kiirust ületas, aga vist ikka polnud selle pärast, sest mehed ei teinud kiiruseületamisest mingit juttu.

Poola võttis meid vastu särava päikesepaistega. Tõesõna – kui tahate päikest, siis tasub Leedust kiiresti läbi sõita, sest Baltimaades on veel talv, aga Poolas juba kevad. Poolas hüppasime ka ajas tund aega tagasi. Kui Leedus oli veel kell neli, siis Poolas – hoplaa, kolm! Ja lumelaike polnud üldse. Inno rõõmustas väga, sest vihkab talve ja lund. Minagi tundsin, kuidas meeleolu hoobilt tõusis. „Päike!” rõõmustas ka väike nelja-aastane Roosi. Seitsmeaastane Angelmani sündroomiga Juulike väljendas oma rõõmu kätega vehkides.

Enne Bialystokisse öömajale minekut hüppasime veel läbi ühest kohalikust poekesest, mis reklaamis end madalate hindadega. Nõzkie tsenõ või kuidas see Poola keeli oligi. Ja tõesti olid madalad hinnad! Saime Juulile Lee Cooper’i jaki seitsme euroga ja Roosi sai omale uue LOL nuku 10 euroga. Eestis maksavad LOLi nukud 25-20 eurot. Nii et poole odavam.

Ahjaa, nalja sai ka! Ma ei saa siiamaani naeru pidama. Inno tellis endale Suwalki McDonalds’is Fish Maci ja asus seda õhinal sööma. Aga kui karbi sisse vaatas, siis oli hoopis täitsa tavaline hamburger. Aga karbi peale oli kirjutatud Wies Mac (tõlkes: Küla Mac). Mis tähendab tavalist liha hamburgerit sinepiga. Aga ilmselt sai siis umbkeelne teenindaja aru, et klient soovis Wies Maci 😀 Kuna Inno liha ei söö, siis jäi see Wies Mac söömata. Aga olge siis Poolas ettevaatlikud, eks, kui Fish Maci tellite!

Tänaseks on meil siis läbitud juba ligi 1000 kilomeetrit. Bialystokis on täna kuus, aga homme juba 12 kraadi. Ja Kesk-Euroopasse on jõudmas mõnus soojalaine, millest meil on lootust osa saada. Palavad tervitused teile kõigile! Homme seikleme veel Poolas.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised