Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hei! Täna tuleb teile jälle dobry wieczór öelda, sest oleme ikka veel Poolas. Sedapuhku küll juba Lõuna-Poolas Rzeszówis.

Inno rõõmustas täna kõige rohkem selle üle, et uus tee Bialystokist Varssavini oli valmis saanud. Hullu teed oli ainult Leedust Bialystokini, pärast seda oli juba väga mõnus kruiisida.

Päike paistis terve päeva ja autos istudes oli tunne nagu suvitajal. Pidime endal lausa joped-mantlid seljast heitma ja auto soojenduse välja lülitama. Rohi haljendas ja linnud laulsid ning oli tunne nagu oleksime ajas maikuusse või vähemasti aprilli lõppu hüpanud. Auto aknast inimesi vaadates võis tähele panna, et mitte kellelgi polnud enam mütsi peas ning mõned noored kandsid isegi juba lühikesi pükse. Vanad inimesed istusid oma kodude ees pingikesel ja nautisid päikesepaistet. Tänavatele olid ilmunud ka kevadekuulutajad – mootorratturid.

Täna sõitsime viis tundi, natuke vähem kui eile. Öömajale Rzeszowisse jõudsime umbes kella kuue ajal. Oli plaan ka poodi jõuda, aga linna sisse sõites olid kõikide poodide aknad pimedad. Isegi Lidl polnud lahti, Poola poodidest rääkimata. Tuli välja, et pühapäeval on Poolas praktiliselt kõik poed kinni. Õnneks oli meil viimatisest poeskäigust veel palju süüa järel, nii et täna teeme oma hotellitoas pikniku.

Bensukad ja McDonalds olid siiski lahti. Saime kütust võtta (kui meie eelmist reisi mäletate, siis olime seal igaveses hädas konnasööjatega – Prantsusmaal nimelt on pühade ajal ka bensukad kinni) ja omale süüa osta. Inno ütles nüüd teenindajale inglise keelt hästi püüdlikult hääldades, et soovib Fish Maci. „Filet-o-fish.” Õnneks sai see teenindaja soovist aru ning Inno sai lõpuks ometi Poolas Fish Maci süüa.

Roosi sai täna ka väikese ehmatuse osaliseks. Nimelt lendas meie autosse kärbes ja Roosi, kes pole tükk aega kärbest näinud, hakkas selle peale nii suure häälega kisama, et Inno pidi auto kinni pidama. Suure hädaga sai see teine kevadekuulutaja siis auto seest kinni püütud ja välja aidatud ja saime sõitu jätkata.

Tänaseks on läbitud kuskil 1200 kilomeetrit. Rzeszowis oli täna 16 kraadi, homme tuleb aga juba 17. Homme õhtuks jõuame Orbanimaale ehk Ungarisse. Püsige lainel! 🙂

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised