Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Szervusz! Kell on Ungari aja järgi pool üheksa ja oleme end lõpuks sisse seadnud Miskolc’i linnakese öömajas. Ungari on uskumatult kallis, see on täielik üllatus.

Kui Poolas sai kolmetärnihotelli peretoa neljakümne euro eest, siis siin Ungaris tuleb jagatud vannitoaga toa eest välja käia 66 eurot, kui lapsed ka kaasas. Innol õnnestus siiski toa hind 45 euro peale kaubelda. Aga ikka kallim kui Poola hotell. Mõtlesime korra ka hotelli peale, aga kolmetärnihotelli peretoa hind olnuks lausa 100 eurot. Nii et nüüd oleme siis selles jagatud vannitoaga korteris. Õnneks on meie tuba siiski suht mugav ja teist tuba kasutav naisterahvas, kel kaasas väike yorkshire’i terjer, tundub ka täitsa ok olevat.

Nii et näed nüüd. Mõtlesime, et väldime rahaahneid konnasööjaid ja tuleme Ungari kaudu. Aga tuleb välja, et madjarid on täpselt sama rahaahned kui prantslased! 😀

Aga Prezydenckie hotell Rzeszovis oli väga mõnus. Kolmetärnihotelli peretuba KOOS HOMMIKUSÖÖGIGA neljale inimesele maksis ainult 39 eurot. Ja hommikusöök hotelli restoranis oli superluks nagu Poolas ikka. Teenindajad olid väga sõbralikud ja muudkui naeratasid lastele. Pärast käisime veel Poola Biedronka (Lepatriinu) keti poes ja ostsime endale tee peale kaasa head-paremat süüa. Roosi kauples endale välja Frozeni Anna nuku, mida ei olnud kahju osta, sest see maksis natuke alla kümne euro. Võrus maksab sama nukk 20 eurot. Juuli sai endale veel paari Lee Cooperi dresse.

Ilm oli terve päeva pilvine ja mingit päikest polnud. Ei Poolas ega ka Slovakkias, kui Tatratest mööda sõitsime. Tibas halli vihma ja mägedes oli isegi näha üksikuid lumelaike. Sooja ainult seitse kraadi. Ajas isegi aevastama – põhimõtteliselt sama kliima, mis Eestis. Inimestel olid jälle mütsid peas. Inno muudkui haigutas, aga õnneks oli täna lühike sõit – ainult neli tundi.

Vaatasin tuju tõstmiseks, mis Portugalis ilm. Ohoo – Lissabonis 19, Portos 16. Väga mõnus! Aga juba Horvaatias Zagrebis, kuhu homme jõuame, on soojem – 13 kraadi.

Teed olid Inno sõnul Slovakkias väga head, nagu ka Poolas, aga Ungaris sama kehvad nagu Lätis.

Üldiselt võib tänast päeva siiski kordaläinuks nimetada. Kui hotellid on Ungaris kallid, siis toidupoed jälle megaodavad, võiks isegi öelda, et odavamad kui Poolas. Käisime kohalikus Lidlis ja saime mitu kotitäit toitu ainult 20 euro eest. Eestis maksaks sama kogus toitu kolm korda rohkem, kuskil 60 eurot.

Lidlis oli müügil ka Ungari guljašši ja seda me nüüd sööma asumegi. Roosi rõõmustas suure kastitäie maasikate üle, mis maksis neli eurot.

Tänaseks läbitud 1600 kilomeetrit. Miskolcis on täna sooja 11, homme 13, aga laupäeval juba 19 kraadi. Homme oleme Horvaatias. Püsige lainel! 🙂

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised