Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Visaginase Airbnb öömaja raamaturiiul.

Nonii, sõbrad! Lõunaeestlase reisipäevik alustab jälle! Kui mäletate, siis läinud kevadel läks Lõunaeestlane Eurovisioonile, aga ei jõudnud sinna, khm, segastel asjaoludel pärale. Ka see kevad ei möödu reisita. Nüüd on meil plaan põrutada Horvaatiasse ning hea õnne korral ka kaugemale. Ütlen ausalt, see hall taevas ja päikesepuudus ajasid hulluks.

Täna panime Võrust leekima kella kahe ajal, pärast seda, kui olime pool elamist autosse tassinud. Lastega reisides on millegipärast alati nii, et pead kaasa vedama pool elamist. Või vähemasti arvad, et pead. Mina arvan, et peab. Inno ei tea, aga ma poetasin autosse ka ühe suure raamatukoti. Temal on nimelt imelik arvamus, et võtame seljakoti ja lähme. Täiesti arusaamatu minu jaoks.

Et lapsi (seitsmeaastast Juulikest ja neljast Roosit) mitte üleliia ära väsitada, siis panime oma esimese öömaja, Airbnb korteri, kinni Võrust neljatunnise autosõidu kaugusele jäävas Visaginase linnas Leedus (see on ligi 20 tuhande elanikuga linn, mis ehitati kunagi Ignalina tuumaelektrijaama töötajate jaoks). Kella poole seitsme ajal olime päral. Inno Nüvi-seade nimelt juhatas meid millegipärast mööda auklikke metsavaheteid ja see võttis natuke kauem aega. Enne öömajale minekut hüppasime läbi kohalikust Maximast, kust ostsime kaks kotitäit süüa ja Roosile mõned mänguasjad. Täielikult üllatasid sealsed mänguasjade hinnad. Kui Võru Maximas tuleb nuku eest välja käia vähemalt kümme eurot, siis Visaginase Maximast sai Roosi kaks nukku natuke alla kuue euro eest. Müstika.

Nüüd sööme ja puhkame. Homme ootab meid Poola ja juba eelmisest reisist tuttav Bialystok. Sinna on kuus tundi sõita, aga ootamas mõnus öömaja, kus on 24 tundi lahti olev grill. Kus suure taldriku grillitud lõhet saab kätte vaid viie euro eest.

Oleme läbinud kuskil 400 kilomeetrit. Visaginases on täna kaheksa kraadi sooja ja lund praktiliselt näha pole. Ainult mõned üksikud laigud metsa all.

Nägudeni!

IRJA TÄHISMAA

 

 

Kommentaarid

Viimased uudised