Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Õhtust! Arvasite, et oleme Itaalias? Eksite, otsustasime siiski veel paariks päevaks Horvaatiasse jääda. Tubli autojuht on sõidust natuke väsinud ja ilm tõotab ka palju soojemaks minna, nii et pöörasime oma autonina hoopis Aadria mere suunas ja oleme Horvaatia suuruselt teises linnas Rijekas. Inno pani juba eile siin ühe Airbnb kolmeks päevaks kinni ja siin me nüüd olemegi. 

Tegemist on mõnusa äärelinnaga, kus pakutakse kodumajutust. Alguses oli ainult häda selle üles leidmisega ja Inno läks juba päris närvi. Helistas siis kohakese omanikule, kes oli väga üllatunud, sest oli näinud meid kaks korda nende majast mööda tuhisemas. Lõpuks leidsime majakese siiski üles ja mulje oli suurepärane – ümberringi õitsev aed ning aias ringi jooksmas erinevas suuruses koeri ja paar kassikest. Üks kass seadis end lausa meie sissekäigu ette pikutama ega teinud teist nägugi, kui asusime oma kotte sisse tassima. Pererahvas oli väga lahke ja oli meile ka lauakese katnud: värskeid maasikaid, banaane, apelsine ja mandariine, pudel veini ja suur valik maiustusi lastele. Olime väga rõõmsad. Hüppasime küll enne ka Lidlist läbi ja ostsime endale sealt palju süüa, aga ikka armas, kui sinu peale mõeldakse. Airbnb elamised on üldse šefimad kui Bookingu korterid, sest seal mõeldakse külalise peale rohkem. Tuleb ainult soovitud elamine päev varem kinni panna, samal päeval ei pruugi enam midagi saada, ja üldiselt tahab omanik, et jääksid mitmeks päevaks. Hind on ka taskukohane – 30 eurot öö.

Samas toiduainete hinnad on Horvaatias päris kallid. Isegi McDonalds on hirmkallis – täna läks kokku 25 eurot. Poola ja Ungari Mäksis läks sama toidu eest kümme euri vähem. Ja kui Poolas läheb Lidlis keskeltläbi 20 eurot, siis Ungaris sama kogus 30 ja Horvaatias 40. Põhimõtteliselt on Horvaatias Eesti hinnad, ainult väheke odavamad. Eestist kallimat maad meie Euroopast leidnud pole, isegi Prantsusmaal on madalamad toiduainete hinnad. Täna läks Lidlis veidi rohkem, sest meie Roosiga ostsime endale suvekleidid, mis mõlemad maksid 10 eurot. Aga ma ei saa ju siin oma Eesti kliimasse pasliku villase kleidiga ringi toimetada, homme tuleb juba 17 kraadi 🙂

Täna nägime ka lund! Kui Zagrebist üle mägede Rijeka poole kruiisisime, siis olid mäenõlvad üleni lumised. Täitsa külm oli seal – 7 kraadi! Aga päike siras ja sillerdas sellegipoolest. Ma ei saagi aru, kuhu on Eestist kadunud päikesepaistelised talved. Ma omast lapsepõlvest 70-80ndatel küll mäletan, et kui käisin isaga jaanuaris-veebruaris suusatamas või ise kelgutamas, siis oli nii palju päikesepaistelisi päevi. Nüüd on aga seljataga viis kuud sombust talve, kus päike end ainult mõnel päeval natuke näitas. See kurnas lõpuks nii ära, et märtsi keskpaigas oli tunne, et kui minema ei pääse, siis suren 😀 Inno räägib, et see kõik on tekkinud kliima soojenemisest ja Eestisse on lihtsalt saabunud Inglismaa ilm. Ehk siis hüvasti, talvine päike!

Aga ma ei mõtle praegu selle peale. Praegu hingan sügavalt välja ja naudin päikest. Ja õitsvaid toomingaid ja õuna- ning kirsipuid. Lilli! Ja muidugimõista soojust. Soojus on nii hea, inimese keha vajab seda. Hing veel enam. Kui teil vähegi võimalik, siis tulge ka siia sooja suve otsima – kasvõi nädalaks. Kõige soodsam on muidugi Poolas ja Tšehhis, aga ega Ungari ja Horvaatia ka ülemäära kallid ole. Horvaatias on öömajad väga soodsad. Toidu võib ise kaasa võtta.

Nõndaks. Tänaseks siis nii palju. Oleme läbinud 2000 kilomeetrit, Portugalini on jäänud 2500. Ehk siis pool maad praktiliselt tehtud! Homme ja laupäeval oleme veel siin ning pühapäeval stardime Itaalia poole. Nägudeni! 🙂

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised