Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Üks asi, mida Horvaatia puhul veel kindlasti mainima peab, on see, et kirglik suitsumees tunneb end siin suurepäraselt, sest tossutada on lubatud praktiliselt kõikjal. Nii harjumatu on leida hotellide, airbnb-de, kohvikute ja restoranide laudade pealt tuhatoose, aga siin on see reaalsus.

Alguses mõtlesin, et miks mul kohvikus silmad kipitama hakkasid, aga siis tundsin nii kõrval- kui tagumisest lauast levivat kirbet tubakalõhna ja sain aru: ahhhaaa! Kui suitsetajale on Horvaatia paradiis, siis astmaatikule nagu mina võib ta üsna tülikas olla, kogu aeg pead valvas olema, et kogemata sigaretisuitsu sisse ei hinga. Mul on see häda ka, et nägu läheb jube paiste, kui nikotiini sisse hingan, ja täna nägingi pärast ühes kohvikus käimist välja nagu Tarja Halonen 😀

Õnneks leidub ka siin mõni selline söögikoht, kus on eraldi suitsetamistuba, seesama meie lemmik meretoidurestoran Konoba Maretina näiteks. Seal oli spetsiaalne, sööjatest eemal asetsev suitsetamistuba, kus mehed tossutamas käisid. Nii sain ka mina rahulikult süüa.

Aga sooja oli siin täna suisa 23 kraadi. Hakkas õietiöelda juba natuke palav, pidime endal jakid-kampsunid seljast viskama ja Roosi kappas täitsa kleidi väel ringi. Metsa vahel jalutades sattusime sinilillede peale. Mul oli nii hea meel – kartsin juba, et jään selle reisi ajal sinililledest ilma. Aga nagu ei jäänud õitsvatest toomingatest ja kirsipuudest ilma, nii ei jäänud ilma ka sinililledest. Roosi korjas mulle neid terve kimbu ja tõeline maikuutunne tuli peale 🙂

Tervis läheb järjest paremaks. Natuke seda Eesti tatti hommikuti veel ninas on, aga köha on läinud ja kurk pole enam kähe. Need kaks sooja päeva tegid ka selle triki, et mõlemad lõhkised suunurgad paranesid ära.

Arutasime täna Innoga, et kes tahab kaheks nädalaks kiiresti soojale maale tulla, päikeseisu on  nii suur, et enam ei kannata välja, siis Horvaatia on väga hea variant, sest siin on sama soe nagu Põhja-Itaalias ja Põhja-Hispaanias, aga ei pea nii kaugele sõitma. Kui lapsi pole, siis sõidab siia ka ühe ööpäevaga ära, ilma puhkusi tegemata. Lastega on mõistlik vähemasti üks öö puhata – näiteks Poolas, kus on väga odavad öömajad ja üliodavad toidupoed.

Horvaatias leiab samuti odava öömaja, meie maksame näiteks selle kodumajutuse eest siin 20 eurot öö. Väljas söömas käimine on samuti odav – pere peale läheb 15-25 eurot. Ainult toidupoed on umbes sama kallid kui Eestis, või ehk veidi odavamad.

Nii et tasub kaaluda, kui päikesenälg liiga hakkab tegema 🙂 Meie põrutame homme Itaalia suunas!

Viimased uudised