Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsed rõdul palli mängimas. Lõunaeestlase pilt

No nüüd võite, kõik võrukad, rõõmustada, sest sellal, kui meie siin ookeani ääres hambaid plagistame, sest siin on täna niiiii külm ning kõle, ainult 14 kraadi ja sajab, sirab teil seal päike ning on 16 kraadi. Ning homme on suisa 17!!! Täielik ebaõiglus, meil on ainult 13 homme. Ehk neli kraadi vähem kui teil! Peab vist hakkama Eesti poole tagasi sõitma 😀 

Muidu on kõik hästi. Pikutame ja puhkame. Sööme kala. Portugali kala on nii hea, et seda võib lõputult süüa. Ja ta on ka väga värske. Eriti ookeani ääres.

Eestis vinnatakse sageli poe külmkapist välja seal tont-teab-kui-kaua seisnud kala. Portugalis on aga nii, et kui värsket kala pakkuda pole, siis on poe kalalett tühi. Näiteks lihavõtete ajal oli nii. Inno tahtis poest kala osta, aga võta näpust, värske kala oli ära ostetud ning lettidel laiutas tühjus.

Eestis Inno enam kala osta ei julge. Kord ostis ta ühest Võru poest merikokre ning öökis pärast selle ära söömist pool tundi. Kes teab, kui kaua ta seal külmutuses seisnud oli. Samas on Võrumaal nii palju kalamehi. Miks ei müüda Võru poodides Võrumaa tublide kalameeste püütud kala? Kas see on siis nii kõrge matemaatika – paluda, et kalamehed püüaks kala, maksta selle eest kalameestele raha ning müüa pärast kala inimestele?

Kus on Võru poodides värsked ahvenad, kohad, angerjad??? Miks ei ole neid?????? Jah, on üks väike kalapoeke Kreutzwaldi tänaval, aga miks ei ole neid suurtes poodides??????????? Selleks ajaks, kui me tagasi tuleme, olgu asi ära korraldatud!

Täna oli nii külm, et mõte jalutamisest hääletati meie perekonna konsiiliumil kohe maha. Olime toas. Homme sajab, nii et ilmselt jälle toas. Laupäeval kell pool neli aga siis juba mu romaani esitlus Lissaboni SOHO CLUB’is ning siis sõidame sinna. Annan siis teada, kuidas läks 🙂

Nautige päikest!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised