Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

No jumal tänatud, saabus lõpuks ka minu ilm! 🙂 Ma hakkasin juba muretsema, et kas ma pean tõesti seda 26-kraadist põrgupalavust kuni suve lõpuni kannatama. Et siis on vist tõesti targem Hispaaniasse tagasi minna, kus täna näiteks ainult 18 kraadi, mis on minu ideaalilm. Aga õnneks hakkas eile sadama ja temperatuur langes 20 kraadi peale. Ja õhk on jahe ja värske. Mõnus.

Käisime Roosiga väljas jalutamas ja Roosi kasutas kohe võimalust poriloikudes hüpata. Ta on nimelt suur Põrsas Peppa fänn ja kuna Peppa kogu aeg hüppab poriloikudes, siis peab väike Roosi ilmtingimata sama tegema. Inno muidugi jahenenud ilma üle eriti ei rõõmusta ja eelistab istuda toas, suusamüts peas, tekk üle pea, läpakas süles ja taskulamp käes, aga mingi tasakaal peab ju ometi elus valitsema. Küll see suvi veel tagasi tuleb! Kui mitte varem, siis pärast jaanipäeva kindlasti! Rakveres pidi lausa 12 kraadi olema ja kõle tuul, Võrus on vähemalt üks kraad rohkem. Seniks aga vihmakeebid selga ja kummikud jalga ning poriloikudesse hüppama!

Eile oli aga meie Stedingu luuleõhtute korralduskomitee järjekordne koosolek ning sain üle anda viimase Portugalist kaasa toodud kingituse – musta tee Karelusele, kes just seda sealt tellis. Karelus oli kingiks saadud tee üle väga rõõmus. Mis peaasi – tal on nüüd võimalik seda ka kuskilt juua, sest sai sõbra abiga tagasi oma kallid teekannud, mis talt pool aastat tagasi koos raamatute ja muude asjadega ära võeti.

Panime paika ka järgmise Stedingu luuleõhtu kuupäeva ja plaani – toimub see 19. juunil ning siis saab Stedingus kuulda ja näha selliseid tuntud sõnaseadjaid nagu Lauriito Meriloo ja Triin Tasuja. Lisaks sellele on võimalik uuesti nautida kohalike poetesside Ann Mustakaareni ja Kristel Visnapuu loomingut. Olete kõik sinna lahkesti oodatud ning Lõunaeestlane kirjutab sellest üritusest kindlasti peatselt ka lähemalt.

Lõpetuseks üks väike spikker selle kohta, mida teha vihmase ilmaga:

  • Revideerige oma raamaturiiulit ja lugege midagi lahedat (Tšehhovi novellid on kindla peale minek, samuti tasub alati tutvuda värske Loomingu/Vikerkaarega)
  • Hüpake  – koos lastega – poriloikudes
  • Sõitke Lätti ja ostke vahelduseks süüa sealt
  • Vaadake Netflixist uusi lahedaid seriaale (mulle meeldib näiteks The Windsors, mis vaatab inglise kuningakoja tegelasi läbi huumoriprisma)
  • Minge muuseumisse või näitusele, sinna on kindlasti midagi uut ja huvitavat tekkinud
  • Külastage vanavanemaid – neil on raudselt teie tuleku üle hea meel ja hea tuju on nakkav
  • Istutage puu, külvake muru
  • Avastage mõni uus kohvik või söögikoht, kus enne pole käinud – minu lemmikud on Katariina kohvik ja Ränduri pubi
  • Tehke kodus midagi lahedat süüa ja kaasake sellesse tegevusse ka lapsed
  • Molutage lihtsalt niisama kodus. Inimene läheb hulluks, kui ta vahel lihtsalt niisama ei moluta 🙂

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised