Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nonii! Lõpuks ometi Hispaanias! Tere Eesti, siin Salamanca. Kõhutame parajasti mõnusasti oma öömaja voodil, sööme isuäratavaid hispaania tomateid ja jamon’i ning vaatame, kuidas Elina laulab. Imede ime, aga jõudsime oma tuppa just siis, kui Eesti laul kõlama hakkas. Algne plaan oli juba poolfinaaliks Lissaboni jõuda, aga mis sa teed, prantsuse palavus ei lasknud. Loodame, et Eesti seepärast finaalist välja ei jää, et meie Lissaboni ei jõudnud. Jalgpalli EMi ajal olime meie igatahes Portugalis ja Portugal võitis.

Inno on aga tulivihane ja vannub prantslaste suunas tulist kurja. „Enam ma siia konnasööjate maale nägu ei näita!” ütles ta pool tundi tagasi autos. „Teedemaks on selline, et pisar tuleb silma. Prantsusmaa läbimise peale läks kokku 100 eurot! Ja oleks siis söök siin veel hea. Pead järama paksu koorega võileibu, igemed juba valutavad sellest. Kohv on täielik pask. Konnasööjatele mitte üks sent enam!”

Khm, ma nii kurjasti ei ütleks, aga tõepoolest – kui väike salatike maksis Prantsusmaal 6.99, siis Hispaania Lidlis sai selle kätte 1.99 eest. Prantsusmaal on Eesti hinnad. Ainus, mis odav, on laste asjad. Roosi sai omale ilusa printsessi raamatu 5 euro eest ja printsessi nuku 3.50 eest. Saksamaal olid samuti mänguasjad odavad – Barbie auto maksis 5 eurot, samasugune Võrus tervelt 12 eurot.

Aga Hispaania Innole meeldib. Kahtlustan, et see on seotud tema Hispaania juurtega – kunagi ammu randus nimelt Häädemeestel laev Hispaania meremeestega, kes jäid sinna ja võtsid endale eesti naised. Inno põlvneb ema poolt nendest – eks sealt tulebki see tema kirglik armastus sooja vastu. Tema arvates algab elu alles 25 kraadist. Mina soomlasena võdistan selle peale muidugi õlgu, minu jaoks elu sealt lõppeb, aga ma hakkan juba pisitasa harjuma. Prantsusmaa palavus tahtis küll ära tappa.

Ja te ei usu mind, aga ma oma silmaga nägin, kuidas Innol juba Hispaania piiril juuksed krussi tõmbusid. Ausõna. Enne olid ludus ja siis ühtäkki olid krussis. Kõigepealt otsaesisel, siis pea keskel ja lõpuks isegi kuklas. Müstika. Ta on vist tõesti siit pärit. Juulil läksid ka juuksed lokki, ta on hästi Inno moodi.

Hispaania loodus on vaimustavalt kaunis, sõitsime läbi ilusate mäekurude ja hingematvalt ilusate lagendike. Päikeseloojangu ajal jõudsime Salamancasse – see oli roosakasoranž.

Ja kui hea on siin kohv. Vapustav. Kui prantsuse kohv pani mul pea valutama, siis hispaania kohv võttis selle valu ära. Ja hinnad on jälle normaalsed. Käisime enne öömajale jäämist kohalikus Lidlis ja hunnik head toidukraami, mille seas palju värsket (salat, tomat, kurgid, maasikad jpm) läks maksma ainult 20 eurot. Prantsusmaal tuli sama suure koguse toidu eest välja käia 30 eurot. Võrus läheb umbes sama palju ehk võib öelda, et Eestis on Prantsusmaa, Euroopa ühe kalleima riigiga, enam-vähem võrdsed hinnad.

Täna oli Bayonne’is Prantsusmaal 16 kraadi, Hispaanias aga juba 21 kraadi ja läheb järjest soojemaks.

Sõidetud on 3700 kilomeetrit, jäänud on umbes 400 kilomeetrit. Varsti oleme Portugalis, püsige lainel!

IRJA TÄHISMAA

Otsisime varju – Prantsuse kuumus tahtis ära tappa.

Viimased uudised