Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jõudsimegi eile Leetu! Innol oli väga hea meel, sest teed on Leedus kõvasti paremad kui Lätis. Leedus oli ka hulka soojem. Seal oli lausa lõunamaine soojus, 27 kraadi. Nagu oleks juba Portugali jõudnud! Ilus oli auto aknast vaadata, kuidas lambad karjamaal rohtu söövad.

Kuna kõht korises ja lapsed olid pikast autos istumisest tüdinud, siis otsustasime teha peatuse Panevezyses, ühe suure kaubanduskeskuse juures, milles oli ka Hesburger. Inno läks sinna süüa ostma ning meie lastega ootasime sel ajal autos, et mitte jälle Juuli käru auto pagasnikust välja kiskuda.

Oli tõesti jumalik ilm ja ma poleks kuidagi tahtnud autos einestada. Siis märkasin, et kaubanduskeskuse juures, otse parkla kõrval õitsevad toomingad. Ja rohi on Leedus juba praktiliselt põlvini. Miks mitte teha sealsamas üks väike mõnus piknik. Roosi meil viimasel ajal muud ei räägigi, kui et teeme pikniku, teeme pikniku. Kui Inno Hesburgerist naases, siis teatasingi talle rõõmsalt, et kolime oma einega sinnasamma õitsva toominga alla. Kõik olid päri ning ma pean ütlema, et see oli meie reisi ja üldse meie reiside üks toredamaid elamusi. Piknik Leedus, kaubanduskeskuse juures murul, õitsva toominga all. Elu nautimiseks ei pea alati palju raha kulutama. Inno ütles, et Hesburgeris kulus tal ainult neli eurot – lasteeine pluss rukkivõileib ning kohv. Jätkus meile kõigile ning jäi ülegi. Enne seda olime söönud autos kodust kaasa võetud toitu ja Katariina kohviku saiakesi, mis polnud samuti veel otsas.

Olime väga rõõmsad. Nautisime natuke kaunist ilma ja ilusat loodust ning jätkasime siis reisi. Aga just sel hetkel algas padukas. Ikka väga jube padukas. Ma imestasin, et kuidas Inno üldse sõita näeb. Ta ütles, et vaatab ees sõitva auto tulede järgi. Natuke kõhe tunne tekkis, aga õnneks lõppes see valing pea. Pärast seda tuli metsa tagant välja imeilus päikeseloojang. Sõnulkirjeldamatult ilus päikeseloojang. Roosi vaatas seda üksisilmi ja ma seletasin talle, et päike läheb nüüd ära tuttu.

Ahjaa, lastega reisides peab silmas pidama seda, et üksnes ilusatest päikeseloojangutest ei piisa. Sest üsna varsti tüdinevad lapsed sellest ilust ära ja hakkavad nõudma oma lemmikmultikat. Roosil on selleks praegu Minu väike poni. Olin tema telefoni ettenägelikult kaasa võtnud ja nii, kui ta oma poni nõudma hakkas, sain selle talle pihku anda. Juuli on meil õnneks väga vähenõudlik ja võib tunde mõne krõbiseva asjakesega mängida.

Aga kell hakkas juba palju saama ning minul hakkas hinges kripeldama, et peaks öömaja otsima hakkama. Uljaspea Inno oli kindel, et paneb sel õhtul veel Poolani välja, aga mina olin väsinud ja lapsed ka. Mul oli ühest varasemast reisist meeles, et Panevezyse lähedal on üks täitsa korralik motell, kus saab 25 euro eest ööd olla, aga seda ei leidnud me üles. Sõitsime siis edasi Kaunasesse. Kell oli üheksa ligi ja lapsed haigutasid. Aga Inno arvas, et võiks veel natuke edasi sõita, kasvõi Kaunasest välja, et hommikul oleks lihtsam startida. Olin raske südamega nõus, sest Kaunasest oleks kindla peale öömaja leidnud.

Kui Kaunasest eemal midagi ei paistnud ja ühes bensukas öeldi, et lähim normaalne hotell on alles Marijampoles, siis hakkas mu kannatus katkema. „Nii,” ütlesin ma Innole, „Sealt me enam edasi ei sõida, muidu tuleb lahutus.” Okei, nii ma päris ei öelnud, aga oli juba väga pime ja lapsed muutusid üha rahutumaks – eriti Roosi, kes tahtis jäätist. Inno lubas, et otsime Marijampoles kindlasti öömaja, ja Roosi oli jälle rõõmus, kui bensukast jäätist sai.

Kuuekümne kilomeetri pärast Marijampole õnneks juba paistis ja Inno sai hakata Booking.com’ist öömajade pakkumisi vaaatama. Kell oli juba üheteistkümne ligi. Booking’is oli õnneks mitu väga soodsat pakkumist – head hotellid megaodavate viimase hetke hindadega (NB! Kes soovivad Bookingu kaudu broneerides 10 protsenti soodustust saada – kasutage seda linki). Valisime ühe välja ja sõitsime kohale. NB! Lapsi ei ole mõtet tuba broneerides märkida, muidu hakatakse sulle otsima suuri tube, mis maksavad väga palju.

Kella üheteistkümne ajal olime kõik rõõmsalt öömajal ja kõrgendatud meeleolus. Ei läinud kaua, kuni magasime juba norinal. Täna on plaan jõuda Poola, püsige lainel!

IRJA TÄHISMAA.

Viimased uudised