Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Parim maastikukujundus Karulas. Foto: Tiina Tammet

Ajakirja Kodu & Aed korraldataval konkursil Kodu Kauniks 2017 tuli Lõuna-Eestisse seekord kolm preemiat – Parim maastikuaed 2017 (Karula külla), esmakordselt välja antud Loomasõbraliku aia preemia (Möldre küla) ning Aia eripreemia (Räpina).

Parima maastikukujundusega aia tiitel ja 1500 € Husqvarnalt läks Valgamaale Karulasse suurejooneliste vaadetega pargi mõõtu aia loonud Marika Villemsoni perele.

Marika Villemson on oma perega loonud Valgamaal Karula külas kahel hektaril paikneva muljetavaldava maastikupargi. Kümme aastat tagasi laiutas sellel kohal võsa, nüüd kulgevad avaral nõlval ilupuudest ja -põõsastest komponeeritud maalilised
istutusalad. Allpool helgib suur tiik, mis rajati samuti metsistunud võsa asemele.

Parim maastikukujundus Karulas. Foto: Tiina Tammet

Loomasõbraliku aia tiitel ja 1000 € preemia Scandagralt läks Valgamaale Möldresse Siiri-Maie Suijale põlvest-põlve korras hoitud vana taluaia eest.

Siiri-Maie Suija on koos oma ema ja tütarde Eliise ja Angeelikaga hoidnud korras esivanemate rajatud talukohta Valgamaal Möldre külas. Suurt lilleaeda kaunistavad iidsed elupuud, millest osa on vahvalt vormi pügatud. Kõik vana on au sees ja hoitud, selle kõrval teostuvad järjest ka uued ideed. Avaral taluõuel saavad vabalt ringi tuuseldada neli vahvat hane, kolm kassi ja koer Reku.

Loomasõbralik aed Valgamaal Möldre külas. Foto: Tiina Tammet

Fiskarsi eripreemia, 500 € kinkekaardi pälvis Kairi Kase ja Argo Punneki imeline aed Räpinas.

Kairi Kase ja Argo Punnek on kujundanud oma Räpinas olevast väikesest linnaaiast mõnusa rohelise toa. Siia mahuvad ära liigirikkad istutusalad, sillaga tiigike, lilleamplitega aiapink, aiamajake, väike kasvuhoone ja kastides peenramaa. Aia üldilme
on rahulik, tooni annavad okaspuud, lehtpõõsad ja kõrrelised, aiaehitised on värvitud maitsekalt hallikassiniseks.

Aed Räpinas. Foto: Tiina Tammet

Kaunima kodu konkursi peaauhind – Aasta kodu tiitel koos 2500 euroga Swedbankilt läks Rakverre Lee ja Mehis Paju helge isikupäraga väikesele kodule.

Aasta kodu Rakveres. Foto: Juta Kübarsepp

Aasta aia tiitel koos 2500 euroga Bauhofilt perekond Ulvi ja Lembit Saare voolavate lillejõgedega ja paljude erinevate aiaruumidega, kuid siiski terviklikule aiale Rapla lähedal Alul.

Aasta aed rapla lähedal Alul. Foto: Tiina Tammet

Žürii koosnes ajakirja Kodu & Aed toimetajatest, sponsorite esindajatest, lõpliku kaalu andis preemiaotsustele sisearhitekt Ivi-Els Schneider ja aiandusspetsialist Eneli Käger.

Võistlust Kodu Kauniks korraldab kahekseteistkümnendat aastat ajakiri Kodu & Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia aunimetusele jagati sponsorite abil välja 29 muud preemiat, sealhulgas 13 rahalist ja tiitliga auhinda.

Viimased uudised