Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Lõuna-Eesti mõjukaimaks inimeseks valitud poliitik ja Europarlamendi liige Ivari Padar pani sotsiaalmeedia sumisema küsimisega, kes on õige eestlane.

Padar kirjutas sissekande rahvusluse ja reetmise teemal, millele tuli hulgaliselt tagasisidet ja arvamusi seinast seina. Muu hulgas reageerisid Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross, Europarlamendi liige Indrek Tarand, ajakirjanik Juku-Kalle Raid ning ühiskondlikult aktiivsed Võru mehed Tõnu Mäestu ja Jako Jaagu.

Ühtlasi tuli välja üks huvitav asi: nimelt, nagu paljastas laevakapten Mart Saarso, siis meelitas Ivari Padar sotside ridadesse endise keskerakondlase ja rahvaliitlase, praeguse sotsi ja Riigikogu liikme Jaanus Marrandi ning see toimus Tallinnas Valli baaris.

Marrandi kirjutas selle peale, et teda ei värvanud keegi, millele Saarso vastas, et oli ise tunnistaja, kui Marrandit sotsiks värvati. „Ivari pakkus tol korral ka mulle ja Madis Mikkole, et poisid hakake sotsideks,” lisas Saarso.

Marrandi lausa ärritus selle peale, kui kirjutas: „Tookord olid lihtsalt kaks maaelukomisjoni liiget enne jõule kergelt napsi võtmas – ei rohkemat. Aga tõsiselt öeldes olen ma kindlasti üks neist Riigikogu liikmetest, kelle hing on alati vaba. Võin alati päevapealt lahkuda, kui tahan. Mul on kuhu minna ja kust sissetulekuid saada. Muredeta! Mart Saarso mõtleb omas rikutuses…. ja see on koomiline küll. Nagu ka EKRE ja Putiniga koos ühe vao kündmine ja sealjuures rääkimine rahvuslaseks olemisest. Koomikud!”

Taustaks: Valli baar on tuntud kui eliit-napsimeeste kogunemiskoht, näiteks purju jäänud Reformierakonna hall kardinal Rain Rosimannus oli seal hiljaaegu kaotanud oma abielusõrmuse, mida neljakäpakil mööda baari põrandat taga otsis.

Europarlamendi liige Ivari Padar kirjutas oma Facebooki seinal järgmist: „Lugupeetud facebooki kaaslased! Sooviksin teilt saada tagasisidet küsimusele, kes on rahvuslane ja kes on reetur? Aeg-ajalt on siit veergudelt lugeda õige emotsionaalseid tõlgendusi sellel teemal. Kusjuures nii ühele kui teisele poolele on paigutatud inimesi, kes oma tembeldamist pole kuidagi välja teeninud! Mis on teie arvamus?”

Rahvuslane Eero Laidre kirjutas selle peale järgmist: „Rahvuslane on see, kes taipab, et eesti rahvas on kogu kapitalismi tagasituleku aja (26 aastat) olnud sügavas demograafilises kriisis ja kui see rahvuslane on ka poliitik tipptasemel, siis ta mobiliseerib kogu meie vaimse potentsiaali et välja selgitada kriisi põhjused ning käivitada ühiskonnas nende põhjuste likvideerimise protsessi. Reetur on see tipp-poliitik, kes vastupidiselt eeltoodule ei üritagi rahvust ja rahvusriiki päästa, vaid pressib parlamendis läbi koosluseaduse, upitab ja lakeerib homoseksuaalsust ja heroiseerib omasoohimuraid ning avab piirid massilisele võõrliikide sisserändele. Ja teeb seda kõike põlirahvuse resoluutsele vastuseisule vaatamata. Kas tuleb tuttav ette?”

„Kas reetmisel on sotsi nägu?” küsis Laidre ja jätkas, et mitte kõigil poliitikutel pole eesti rahvast savi. „EKRE on erand. Võimalik, et mõned IRLI poliitikud ka. Väike lootus on, et isegi reformikate hulgas on mõni rahvuslane,” lisas ta.

Sirje Jõe pani veel valusamalt, märkides järgmist: „Ma pole tola.. ma tean, mis Eestimaal toimub ja mis olukorras on inimesed. Idiootne on sild Saaremaa ja mandri vahel ja idiootsed on presidendi vastuvõtud ja paraadid. Need mind ei huvita ja mina seda pingviinide paraadi ei vaata nagunii. Rikkad siin eestimaal lähevad nii ahneks, et kunagi tuleb tagasi aeg, kus rahvas hakkab rikkaid taas Siberisse saatma. Muud väljapääsu ma siin ei näe. Ja mul jumala savi, kui miljonärid oma varast ilma jäävad.”

Rahvuslane Arnold Unt kirjutas, et rahvuslane ja reetur pole ühe kepi kaks otsa. „Ka rahvuslase jaoks ei ole sm. Savisaar oma karja valmistoksitud boroditšitega mingi reetur, sest ta pole kunagi mingit Eesti asja ajanudki, vaid on lihtsalt parasiteerinud peremeeskehal omi hämaraid asju ajades. Rahvuslaste hindamine võib raskem olla, aga kirvereegel on ikka see, et kellel igas lauses on põimitud sõnad „rahvuslus” ja „mina”, kuulub sisuliselt samasse punti kesikutega.”

Riigikogu liige ja tuntud rahvuslane Eerik-Niiles Kross tõi Padarile vastates oma kommentaaris välja read tuntud metsavenna-laulust: „Kas Sa ei tea siis, et seda me selgitame koidikul?”

Jaanus Jõesalu kirjutas: „EW ajal soositi, et 140 000 talu oleks elujõulised. Nüüd jagatakse investeeringutoetusi 500 000 euro kaupa suurmajanditele, kus üha enam töötab ukrainlasi või filipiinlasi. Sellised juhid meil nüüd. Sa Ivari oled ka alati mööda hiilinud, miks üks talumees sots peaks olema. Oskad ehk midagi öelda, talurahvaerakond (täpset nime ei mäletagi enam) millalgi ju sotsidega ühines.”

Mart Saarso heitis Padarile ette sotside ridadesse kuulumist: „Ivari, kas Sul on mingid süümepiinad sotsialistide tegude pärast? Soovitan soojalt sellest kambast eemalduda ja teha, mis tõsisele maamehele kohane. Siis neid küsimusi enam ei kerki. Ma räägin päris tõsiselt ja väga heasoovlikult. Ma ise ka täitsa maalt.”

Viimased uudised