Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Youtube

Lõuna-Eestis maakohas elav Donald teenib Youtube’i kanalisse Donn DIY videoid tehes palka. Mehe tehnikavideoid on vaadatud miljoneid kordi.

Mees ise räägib, et teeb juutuubi metalli- ja ehitusvideoid ning kanalil on praeguse seisuga 388 tuhat jälgijat. Donald ei tee vloge ega räägi oma päevast ehk pole oma näoga kaamera ees. Ta ei räägi videotes üldse suurt midagi. Ta näitab, kuidas asju ehitada.

Donald teeb DIY ehk Do it Yourself (Tee ise) videoid. Sellised videod on juutuubis väga populaarsed. Ta teeb videoid näiteks sellest, kuidas kodutalus masinaid parandab või midagi ehitab. Näiteks amfiibsõiduki ehitamise videoid on vaadatud üle 30 miljoni korra. 1000 vaatamise kohta tuleb umbes 1 dollar, mis videote eest kätte saab.

Donald räägib intervjuus Delfi Fortele, et naudib asjade ehitamist rohkem kui filmimist ja see oleks unistuste töö, kui ei peaks filmima. Esimese video pani ta üles 2014. aastal, see kogus omajagu vaatajaid ja andis indu veel teha. Suurem läbimurre toimus 4 aastat tagasi, kui ta Austraalias tööl käis. Tagasi tulles mõtles, et tööle ta minna ei taha, kontoris istuda ei taha ja kuivõrd nagunii oli asju vaja kodus teha, siis mõtles seda filmida. Siis hakkas täiskohaga seda tööd tegema.

Enamus videote vaatajaid ja kanali jälgijaid on välismaal. Eestlasi on vaid 0,3 protsenti. Kanalil pole Eestis reklaami ja sisu pole eesti keeles. Põhiline turg on USA, siis on Venemaa ehk riigid, kus räägitakse inglise keelt ja need, kus tehakse palju asju ise.

Ühe video monteerimine võtab aega 5-5,5 tundi, kus 10-13 tunni pikkusest materjalist saab välja lõigatud 10-30 minuti pikkune video. Mees ehitab esmaspäevast neljapäevani ja reedel tegeleb praktilise juutuubi poolega – monteerib, postitab video ja vastab kommentaaridele. Tal oleks hea oma töös kasutada kiiret internetti, aga kuivõrd elab maal, siis peab leppima 4G mobiilse internetiga, mille üleslaadimise kiirus on väike ja võtab seetõttu kaua aega. Mees tunnistab, et ise ta oma videoid uuesti üle ei vaata.

Vaatajate arv on progresseeruv, igal aastal kasvab vaatajaskond kaks korda. Eesmärk on tõste tellijate arv 2 aastaga miljonini. Kui on rohkem vaatajaid, on rohkem raha, mida investeerida tööruumidesse. Plaan on jõuda niikaugele, et saaks ise midagi toota. Mees räägib, et mingit salanõksu asja juures pole – kui on endale nauditav, siis on ka teistele.

Siin mõned näited Donaldi videotest, siin näiteks üks Žiguli tagasillast tehtud mehaaniline niiduk:

Ja siin amfiibauto mehhanismid:

Kommentaarid

Viimased uudised