Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Toomas Duvin

23.-24. mai pani Eesti Rahvakultuuri Keskus veebiseminar meeleoluka virtuaalse punkti möödunud aasta oktoobris alanud esimesele omataolisel koolitusele, mille raames koolitati Tartu, Jõgeva, Viljandi, Põlva, Valga ja Võru maakondade algajaid rahvatantsujuhte.

Koolitus oli üles ehitatud nii, et seitsme kuu jooksul sai läbi käidud pea kõik osalevad maakonnad ning saadi osa põnevatest kohalikest ja üleriiklikest tantsusündmustest. Nende seas oli  uute naistetantsude konkurss Jõgeval, Tartumaa rahvatantsijate talvefestival „Tantsutallad“, rahvakunstiansambli „Leigarid“ tantsuetendus Võrus ja „Kuljuse“ kontsert Põlvas.

Kursuse koolitusjuhi, Eesti Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst sõnul oli vajadus antud kursuse järgi väga suur ning kursusele tuli väga erineva tasemega tantsujuhte. „Väljavalitud osalejad said uusi teadmisi nii Lõuna-Eestis tegutsevatelt tublidelt õppejõududelt, üle-eestiliselt tunnustatud mentoritelt kui ka oma kursusekaaslastelt. Antud kursus läks igati korda ning on avaldanud soovi jätkukursuse järele,“ selgitas Grauberg-Longhurst.

Koolitusprogramm sisaldas tantsujuhi ABC-d, mis laias laastus tähendab Eesti tantsu ajaloo ja tantsujuhi eetika tundmist, Eesti rahvatantsu põhisammude, oskuskeele ja tantsukirjelduste lugemisoskuste omandamist ning häid teadmisi kohalikest rahvarõivastest.

Algaja rahvatantsujuhi koolituse lõpetajad:

Jõgevamaa

Ehtel Valk
Terje Kiipus
Kristiina Kõiv

Põlvamaa

Liivia Vaas
Annemari Markvardt
Maarja Pukk

Tartumaa

Pille Rebane
Lilian-Mariete Hani
Airika Vadi
Grete Hantson
Anna-Liisa Kirsch
Liis Tenno

Valgamaa

Liivi Orav
Kadriann Kalamees
Anne Udeküll

Viljandimaa

Ketlin Käo
Aire Ojalill
Eneli Rimpel
Tauno Tilk
Birgit Kruuse

Võrumaa

Maire Post
Tanel Puura
Kaisa Hallop
Airi Pütsep
Inga Leelanss

Viimased uudised