Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Peeter Paaver

Päikest ja rõõmu täis jaanilaupäeva eelne päev jõudis õhtusse ning laulu- ja tantsupeo nädal kultuuripealinnas on ametlikult lõppenud. 16. juunil esimese üldlaulupeo toimumispaigas süüdatud Tartu laulu- ja tantsupeo tuli kustus lauluväljakul eile 22. juunil kell 22.13

Pikk proovipäev algas poiste- ja lastekooridele juba enne kella 9sat hommikul, kui koguneti rivistumiseks, et end laulmiseks valmis panna. Päev kulges päikseliselt ja enne rongkäiku sättimist elasid lauljad ka teistele kooriliikidele proovides kaasa. Rongkäigule elasid kaasa tuhanded tartlased ja Tartu sõbrad.

Laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing ütles, et peo nimilugu „Õnn ja rõõm” dirigeerides jõudis laulupeo emotsioon kohale nii, et tõi pisara silma ja laia naeratuse näole.

Esialgsetel andmetel käis nelja tunni jooksul laulupeol üle 8000 külalise. Tartu laulupeo piletid olid välja müüdud kolm päeva enne pidu.

Korraldajatel on hea meel, et paljud peolised valisid laulupeole tulemiseks keskkonnasõbraliku liikumisviisi. Rattaparklas oli tipptunnil 283 ratast ning käruparklas 37 lapsevankrit.

Külalisi abistasid 72 aktiivset vabatahtlikku ja rohesaadikut, kes jagasid infot, suunasid inimesi jäätmete liigiti kogumisel ning täitsid teisi olulisi ülesandeid, et pidu saaks ellu viidud parimal viisil.

Tartu laulupeol osales 9577 koorilauljat, 337 puhkpillimängijat ja 234 rahvatantsijat. Kõige arvukam kooriliik oli mudilased, kus esines 2926 laululast. Koore ja puhkpillimängijaid juhendas 411 dirigenti. Peol kõlanud laule juhatas 32 dirigenti.

Tartu laulu- ja tantsupeo korraldamist toetasid A. Le Coq, Coop Tartu, Premia/Tallinna Külmhoone, Delfi, Ascar Tartu, Sokisahtel, Danpower, Eesti Rahvusringhääling ja Klassikaraadio ning mitmed teised head koostööpartnerid.

Viimased uudised