Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Vasakpoolsed mässajad lubasid Londonis maha võtta legendaarse riigijuhi Winston Churchilli kuju, mistõttu see kaeti kinni, et seda maha võtta ei saaks.

Mässajad süüdistavad Churchilli rassismis ja fašimis, kuigi Churchill aitas maailmast rassismi ja fašismi välja juurida. Eelmisel nädalavahetusel kirjutati Churchilli kuju juurde: „Oli rassist”. Kuju taheti maha võtta eeloleval nädalavahetusel, vahendab Daily Mail.

Peaminister Boris Johnson asus Churchilli kaitsele, väites, et ta oli suurmees. Samas on Londoni linnapea Sadiq Khan mässajatele alla andnud, lastes neil tänavatel kontrollimatult tegutseda. Johnson süüdistas Khani selles, et monumente kaetakse, selle asemel, et panna politsei neid kaitsma.

Inglismaal tahetakse maha võtta kokku üle 100 „rassistliku” monumendi ja Londoni kesklinnas asuv Churchilli oma on üks neist. Peaminister Johnson ütles selle peale, et ei tohi lasta kustutada oma minevikku.

Churchilli puhul on meenutatud tema kuulsat väljendit: „Me ei alistu kunagi”, kuna praegune võimuorganite tegevus tähendab kõike muud kui seda. Nõutakse linnapea Khani tagandamist, kuna ta on mässajatele alistunud.

Lisaks Churchillile kaetakse kinni skaudiliiklumise rajaja Robert Baden-Powelli monument Poole’i linnas, mida ähvardab samuti mahavõtmine.

Viimased uudised