Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vaatamata ähvardustele kehtestada abielude sõlmimisele lisatasu andis Võru linnavalitsus lõpuks elanike survele alla ja pakub võimalust abielusid tasuta sõlmida.

Võru linnavalitsus võttis täna vastu otsuse, et nagu 2017. aastal, nii ka 2018. aastal saab jätkuvalt Jüri 12 (Maavalitsuse maja) saalis pidulikke abielusid sõlmida tasuta.

Alates 1. jaanuarist 2018 anti perekonnaseisutoimingud maavalitsustelt üle maakonnakeskustele, kuid linnale antud kohustustega ei tulnud riigi poolt kaasa piisavalt vahendeid teenuse samasugustel tingimustel jätkamiseks. Et Võru linnas saaks jätkuvalt traditsioonilises abielude sõlmimise saalis aadressil Jüri 12 pidulikku tseremooniat tasuta läbi viia, katab linn maja omaniku RKAS-i poolt küsitava üüri summa.

Linnapea Anti Allase sõnul tuli linn riigile tänavu appi, et samal tasemel teenust jätkata ning peamine on, et abielusõlmijad ei peaks kuidagi kannatama. „Oleme laste ja -noortesõbralik linn ja tugev perekond on meile tähtis,“ kommenteeris linnapea otsust.  

„Võru on andnud riigile selge sõnumi, et järgmise aasta eelarves tuleks üle-eestiliselt see kitsaskoht ära lahendada ning maakonnakeskused ei peaks riigi poolt üle antud teenustele peale maksma,” lisas Allas. „Ei pea kuidagi ideoloogiliselt õigeks abiellujatelt raha küsimist ja et just selle teenuse osas läheks elu kallimaks. Samas mõistan, et eelarveaasta keskel on riigil aset leidnud alafinantseerimist kompenseerida keeruline.“ 

Täna toimunud linnavalitsuse istungil kehtestas linn hinnakirja nendele tseremooniatele, mis toimuvad noorpaari soovitud kohas väljaspool traditsioonilist Jüri 12 saali. Varasemalt tuli samuti väljaspool ametiruume teenuse eest tasuda.

Linnavalitsuse info kohaselt kehtestati väljaspool Võru linnavalitsuse ametiruume ametniku poolt abielu piduliku kombetalituse läbi viimiseks järgmised teenuse hinnad:
Jüri tn 12, Võru linn – tasuta;
Võru linnas – 100 eurot;
Võru maakonnas – 180 eurot;
Väljaspool Võru maakonda – 250 eurot.

Viimased uudised