Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu linnavalitsus ja Finnair jõudsid kokkuleppele lennugraafiku muudatustes, mille tulemusena hakkavad alates aprilli lõpust Tartu-Helsingi lennud väljuma varahommikul ja Helsingi-Tartu lennud saabuma hilisõhtul. Pikalt oodatud graafikumuudatusele aitas kaasa sügisel linnavalitsuse väljakuulutatud Tartu lennuliikluse arendusmeede.

Tartu linnapea Urmas Klaas on läbirääkimistel saavutatud tulemusega rahul. „Jõudsime läbirääkimistel Finnairi ja Tallinna lennujaamaga tulemuseni, mis võimaldab alates kevadest Tartust lendajatel jõuda esimesse jätkulendude lainesse ning lühemate kohtumiste korral isegi õhtuks koju tagasi. Sellist lennugraafikut on ettevõtjad ja kõrgkoolid juba pikalt soovinud,“ lisas linnapea.

Uus lennugraafik hakkab kehtima alates 28. aprillist 2018. Lennud toimuvad kuuel päeval nädalas. Lend väljub Tartust kell 5:35 ning saabub Helsingisse 06:20, pakkudes hommikuses laines 3 tunni jooksul võimalusi jätkulennuks ligi 35 erinevale lennule. Helsingi-Tartu lend väljub 00:05 ja saabub Tartusse 00:50. Lende ei toimu Helsingi-Tartu suunal laupäeva öösel vastu pühapäeva ja Tartu-Helsingi suunal pühapäeva varahommikul.

Muudetud graafikul baseeruvat lennuühendust toetatakse Tartu linna eelarvest. Ühtlasi tihendavad Finnair ja Tartu linn koostööd turunduse valdkonnas, et kasvatada Tartu kui sihtkoha tuntust.

Regulaarne lennuliiklus Tartust Helsingisse algas 2011. aasta oktoobris, kui lende alustas Flybe. Mais 2015 vahetus vedaja — Flybe asemel asus liini teenindama Finnair.

Viimased uudised