Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Leedu on olnud viimasel ajal ridamisi meelavaldusi sundvaktsineerimise vastu. Leedu president Gitanas Nausėda tunnistab, et valitsus läks vaktsiinide pealesurumisega üle piiri.

President Nausėda ütles televisioonis esinedes, et vaktsineerimisega kiirustamine on ühiskonna lõhestanud. Kui vaktsineerimise tempo hakkas suve hakul aeglustuma, keeras valitsus vaktsiinide pealesurumisega vindi üle, vahendab lrt.lt.

President ütles, et vaktsiinide liigne pealesurumine tekitas inimestes vastumeelsust ja trotsi. President tunnistas, et vaktsineerimine pole küll ametlikult sunniviisiline, aga valitsuse sammud nagu vaktsineerimata inimeste piiratud juurdepääs teenustele nagu ühistransport muutsid selle sisuliselt sunduslikuks.

Valitsus on otsustanud, et septembri keskpaigast on mõned teenused nagu teatud poed ja avalikud üritused lubatud ainult koroonatõendi alusel. Algul taheti piirata vaktsineerimata inimeste juurdepääsu ka ühistranspordile ja teatud raviteenustele, aga sellest loobuti.

Möödunud nädalal 10. augustil oli Leedu parlamendi juures suur sundvaktsineerimise-vastane meeleavaldus. Meeleavaldus kasvas üle mäsuks, mille käigus olid sadadel inimestel kokkupõrked politseiga.

President Nausėda taunis probleemide lahendamist kividega loopimise abil, aga tema sõnul pole õige väita, et kõik meeleavaldusel osalenud inimesed olid vaktsiinivastased ja rahva vaenlased.

President Nausėda sõnul on ühiskond vaktsineerimise teemal lõhestunud ning lahenduse saavutamiseks oleks tarvis alustada dialoogi.

Viimased uudised