Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Marek Roots. Foto: Jaan Männik

Laupäeval, 8. juunil kell 16 Viljandi Pauluse kirikus algaval pidulikul jumalateenistusel seatakse sama koguduse õpetaja ametisse senine Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja Marek Roots.

Ametisseseadmise ehk introduktsiooni viivad läbi Lõuna-Eesti piiskopkonna piiskop Marko Tiitus, piiskop emeeritus Joel Luhamets ja VIljandi praostkonna praost Hedi Vilumaa. Jumalateenistusel teenivad kaasa Viljandi praostkonna vaimulikud. Orelil Anu Röömel, trompetil Lauri Kalvik. Laulavad kammerkoor Ventus ja Tartu Pauluse koguduse kammerkoor, dirigeerivad Külli Salumäe ja Anna Humal.

Viljandi Pauluse koguduse nõukogu valis Marek Rootsi oma õpetajaks palmipuudepühal, 24. märtsil 2024. Ametisse asus ta 1. juunist.

48-aastane Marek Roots on sündinud Tartumaal Elvas, lõpetanud Rõngu Keskkooli ja Tartu Teoloogia Akadeemia. Magistrikraadi on ta saanud Usuteaduse Instituudist. Ta on ordineeritud vaimulikuks 2003. aastal ning teeninud Häädemeeste, Tahkuranna, Treimanni, Toronto Peetri ja Keila Miikaeli kogudustes. Alates 2018. aastast on Roots Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja.

Lisaks kogudusetööle on Marek Roots olnud tegev ka koolides: 2011-2018 oli ta usundiõpetuse õpetaja ja kaplan Saue Gümnaasiumis, alates 2022. aastast töötab ta kaplanina Tartu Luterlikus Peetri Koolis. Marek Rootsi abikaasa Pirjo Roots on Sihtasutuse Tartu Pauluse Kirik juhataja ning Tartu Pauluse koguduse lastetöö juht. Nende peres kasvab kolm last.

Viimased uudised