Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti piiriaed. Arhiivipilt

Lätis kukkus idapiiri rikkumiste arv pärast 3 meetri kõrguse aia ehitust praktiliselt nulli.

Tänavuse, 2019. aasta esimese 5 kuuga oli Läti idapiiril vaid 7 rikkumist võrreldes 202 rikkumisega 2018. aastal samal perioodil, vahendab Läti rahvusringhääling LSM.

Kuigi Läti piiri väljaehitamiseks on kulunud palju raha, on uus piiritara end õigustanud.

Kohalike elanike väitel ei saa enam minna üle piiri metsa marjule vanadesse kohtadesse ning külalised peavad piiritsooni sisenemiseks taotlema luba.

Läti on kulutanud 21 miljonit eurot piiririba ehituseks Venemaa osas ja plaanib kulutada veel 28 miljonit piiririba väljaehitamiseks Valgevene osas. Täiendavad 15 miljonit kulutatakse veel piiriületuskohtade väljaehituseks.

Vene ja Läti piirilõigu pikkus on 284 km ja sellest 93 km ulatuses on ehitatud tara. Piiriosa Valgevenega pole veel jõutud välja ehitada. Läti-Valgevene piiril on jõgi ja seda kasutatakse aktiivselt salakaubaveoks. Läti-Valgevene piirile on kavas ehitada 135 km pikkune tara.

Vaatamata suurtele investeeringutele ei suudeta leida Lätis tööle piirivalvureid ja praegu on puudu 223 inimest. Läti-Vene piirile on kavas ehitada veel 100 km aeda ja selleks kulub 5 miljonit eurot.

Number of violations on eastern border down to single-digits after fence erected

The number of violations on Latvia’s eastern border have decreased from 202 in the first five months of 2018 to just seven by the end of May in 2019. This is after security was tightened with the construction of a border strip and, crucially, a fence on what’s part of the EU’s eastern flank.

Kommentaarid

Viimased uudised