Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis

Läti Eurovisiooni lauluvõistluselt lahkumise poolt on Läti kodanikelt ManaBalssi platvormil kogutud üle 11 300 allkirja, vahendab Baltic News Network.

Kuna petitsioonile on alla kirjutanud üle 10 000 Läti kodaniku, esitatakse see nüüd läbivaatamiseks Läti parlamendile Seimile.

Pöördumise autorid kutsuvad üles suunama Eurovisiooni rahastuse spordile.

„Kutsun üles lõpetama Läti osalemine Eurovisioonil. On kaheldav, kas see sündmus aitab oluliselt kaasa Läti kuvandile ja mainele. Inimesed, kes seal osalevad, kipuvad käituma ebasündsalt ja see on ka normiks muutunud,” ütleb algatuse autor Kristaps Bogdanovičs.

„On Euroopa riike, kes erinevatel põhjustel, sealhulgas rahalistel põhjustel Eurovisioonil ei osale, ja Läti peaks oma niigi probleemset riiklikku rahastamist paremini investeerima sinna, kus meil on selge kasu – sporti,” lisab ta. „On vastuvõetamatu, et laskesuusatamise föderatsioon peab koguma annetusi maailmameistrivõistluste jaoks, mis on kindlasti tähtsam kui Eurovisioon.”

Läti esineja Dons saavutas lauluga Hollow tänavusel Eurovisioonil Rootsis Malmös 16. koha.

Šveitsi esindajast Nemost esimene mittebinaarne inimene, kes võitis Eurovisiooni, kuid tänavust lauluvõistlust häirisid skandaalid. Hollandi esindaja Joost Klein diskvalifitseeriti Eurovisiooni finaalist pärast seda, kui Rootsi politsei algatas telemeeskonna liikme kaebuse peale uurimise. Teised esinejad tsiteerisid ka telgitaguseid pingeid seoses Iisraeli osalemisega konkursil ning Palestiina lippude ja toetussõnumite keeluga korraldajate poolt.

Viimased uudised