Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Järgneb Läti presidendi Raimonds Vējonise aastavahetusel peetud kõne.

Kallid Läti elanikud lähedal ja kaugel, linnades ja maal! Kaasmaalased välismaal! Õnnitlen teid algava uue aasta puhul!

2018. aasta tuleb eriline. See tähistab esimest aastat, mil meil oli oma enda, vaba maa. Vabadus on meie võimalus, ja see on ka meie kohustus. Ning see, mida me teeme, mõjutab meie elu tulevikus.

Seetõttu kutsun kõiki üles mitte kõrvale jääma.

Kutsun kõiki üles kasutama oma võimeid. Midaiganes te teede: abistate oma peret või lähedasi, kaotate ebaõiglust või loote korda seal, kus seda pole olnud. Tehke seda ja kaitske oma maad.

Kui kõik on kaasatud, siis suudame suuri asju. Ja – tehes seda koos – suudame veel enamat.

Seetõttu oleme kaasatud, ja osaleme otsustamisprotsessis igal tasandil. Vabal maal on igaühel õigus väljendada oma arvamust ja kaitsta põhimõtteid, mis on talle olulised. Kasutagem seda õigust mõnuga, sest see ongi vabadus.

Kasutagem võimalust valida oma esindajad Seimi kümne kuu pärast, ent hinnakem neid juba nüüd ja terve aasta jooksul. Hoidkem sündmustel silma peal, nii sõnadel kui tegudel. Kasutagem oma õigust nõuda iga otsuse kohta selgitust! Ärge vahetage oma häält tühjade lubaduste vastu!

Enne ühinemist Euroopa Liiduga ütlesime jah-sõna Euroopa ühistele väärtustele, suuremale vabadusele ja paljudele uutele võimalustele. Liigume kaasa koos maailma muutumisega ja teeme kõik endast oleneva, et Läti täht saaks särada Euroopa lipul.

Sellest tuleb tõeline piduaasta. Igas linnas ja rajoonis oleme üheskoos organiseerinud palju üritusi kingitusena Läti sünnipäevaks. Nii palju, et aasta lõpus polnud mulle teada kõik nende nimed.

Ent nüüd, 100. aastapäeva künnisel õnnitlen teid veelkord ja kutsun südamest – ärge jääge kõrvale, vaadake, võtke osa ja looge Lätit! Elame ja tähistame seda aastat, et igaüks võiks öelda veel suurema uhkuse ja kindlusega: „Mina olen Läti.”

Head uut aastat!

Viimased uudised