Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arhiivipilt

Oma kaksikutest lastega kodus olnud noor Margaret Thatcher ütles, et tundis end koduseid töid tehes nagu koduori.

Thatcherit intervjueeriti 1954. aastal, kui ta oli 28-aastane. Ta oli ülikooli lõpetanud ja tal sündisid kaksikud Carol ja Mark. Nagu kõik teavad, siis Thatcher sellega ei piirdunud ja väikepoodniku tütrest sai üks maailma mõjuvõimsamaid inimesi, vahendab Daily Mail.

Tol ajal olid soorollid ühiskonnas kindlalt paigas ning see, millega Thatcher hakkama sai oli võimalik vaid väga vähestele naistele. 28-aastane Thatcher pidi oma juristikarjääri kõrvalt tegelema lastega ja ühes intervjuus tunnistas ta oma rasket elu. Ta ütles, et majapidamistöid tehes ja lastega tegeledes tunneb ta end nagu koduori. Briti peaministriks sai ta 25 aasta pärast.

Thatcher ütles toona intervjuus, et ta saab kõigega hakkama, kuna on oma aja hästi ära organiseerinud. Toidu tellib ta koju telefoni teel ning sööki valmistab nii, et ükski minut ei läheks raisku. Samuti sai ta abi inimestelt, kes tema lapsi hoidsid.

Thatcheri abikaasa Denis oli edukas ärimees ja kodustes töödes naist ei abistanud. Thatcher tunnistas, et naine võib omale lubada nii peret kui karjääri, aga sellisel juhul peab ta olema hästi hakkaja.

Margaret Thatcher disliked being home with the children

Thatcher was interviewed in a Tory Party publication in 1954, when she was 28 She was a newly qualified barrister with eight-month-old twins, Carol and Mark Housework and looking after children left her feeling ‘no more than a drudge’ ‘There are 24 hours a day; I am astonished at how little some people seem to do’ They are words that could come from a 21st Century feminist grappling with the competing demands of a high-powered career and motherhood.

Viimased uudised