Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Marcelo Rebelo de Sousa. Kujutis: Twitter

Portugali 72-aastasel presidendil Marcelo Rebelo de Sousa’l tuvastati eile, 11. jaanuaril koroonaviirusega nakatumine. President on jätnud ära kõik avalikud kohtumised ja esinemised.

Asja muudab problemaatiliseks see, et Portugalis on paari nädala pärast 24. jaanuaril presidendivalimised ja Rebelo de Sousa kandideerib uuesti teiseks ametiajaks. Täna oleks pidanud toimuma kõigi kandidaatide teledebatt, kus Rebelo de Sousa ilmselt osaleda ei saa, vahendab Portugal Resident.

Praeguseni pole presidendil esinenud koroonahaiguse sümptomeid. President kavatseb osaleda videolingi vahendusel täna koosolekul, millel otsustatakse täiendavate piirangute kehtestamine. Portugali presidendi kantselei andmetel lasi president teha pühapäeval kaks testi – üks neist, antigeeni test tuli tagasi negatiivne, aga teine PCR test oli positiivne.

Presidendi rivaalid valimistel Marisa Matias, João Ferreira ja Ana Gomes soovisid talle head paranemist, aga üks rivaalidest André Ventura ütles, et läheb igaks juhuks isolatsiooni ja laseb teha testi, kuna puutus presidendiga kokku teledabatil eelmisel neljapäeval. Viimane debatt oli presidendil laupäeval Ana Gomes’ig, aga Gomes pole midagi isolatsioonist teatanud.

Portugalis on koroonaga nakatumiste arv olnud viimastel päevadel tõusuteel, mida seostatakse piirangute leevendamisega jõulude ajal.

Viimased uudised