Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal Pihkva oblastis on koroona olukord viimastel päevadel järsult halvenenud, ütles oblasti kuberner Mihhail Vedernikov sotsiaalmeedias edastatud ülevaates.

Vedernikov ütles ülevaates, et igapäevaselt on lisandunud kolmandiku võrra rohkem koroonapatsiente kui varem. Väga raskes seisus reanimatsioonis on 30 patsienti. Pihkva uue nakkushaigla kohtadest on täidetud 80 protsenti.

Nakatumiste kasv on seotud ühelt poolt inimeste saabumisega puhkuselt piirkondadest, kus koroonaga nakatumine on suurem, teiselt poolt pöördutakse liiga hilja arstiabi poole. Inimestel tuleks pöörduda arsti poole kohe, kui tõuseb kõrge palavik ja see püsib mitu päeva.

Augusti lõpp ja septembri algus saavad olema arstide väitel väga rasked, ütles Vedernikov. Ainus võimalus koroona vastu võidelda on vaktsineermine, lisas ta.

Käesoleval nädalal saab Pihkva oblastis täis pedagoogide, meedikute ja sotsiaaltöötajate sundvaktsineerimise tähtaeg. Alates 25. augustist algab ettevõtetes kontroll, kas 60 protsenti töötajatest on vaktsineeritud nagu kord ette näeb. Trahv vaktsineerimata jätmise eest on kuni 150 000 rubla (1727 eurot) olenevalt ametist.

Alates septembrist laieneb sundvaktsineerimine kõigile ettevõtetele. Ettevõtteid võidakse trahvida kuni 500 000 rubla (5755 eurot) või tegevuse peatamisega kuni 90 päevaks.

Täna pühapäeval lisandus Pihkva oblastis 101 uut koroonaga nakatumist ja 2 koroonasurma. Võrumaaga piirnevas Petseri rajoonis uusi nakatumisi ei lisandunud.

Viimased uudised