Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma terviseorganisatsiooni WHO esindaja dr Peter Embarek, kes varem oli väitnud, et leke Hiina laborist oli võimatu, tunnistas nüüd, et see oli siiski võimalik.

WHO koroona uurimisgruppi Hiinas juhatanud dr Peter Embarek ütles Taani telekanalile TV2, et koroona patsient „null” võis olla labori töötaja, kes sai nakkuse nahkhiirelt.

Dr Embarek ütles, et Hiina labori töötaja võis nakatuda proovide võtmise käigus. Ta ütles, et see oli ilmselt labori töötaja, mitte mingi suvaline külaelanik, kes esimesena koroonaga nakatus.

Taani teadlane lisas, et ametlikku kinnitust sellel teoorial veel pole. Hiinas olles ütles dr Embarek, et labori leke on välistatud.

Algul kinnitas Taani teadlane, et Wuhanis polnud mingeid jälgi koroona levikust 2019. aasta detsembris. Hiljem ta siiski lükkas oma väite ümber, kinnitades, et 2019. aasta detsembris oli Wuhanis juba 13 koroona tüve, mis on märk pikaajalisest ja ulatuslikust viiruse levikust.

Dr Embarek on kinnitanud, et 2019. aasta detsembri algul võis Wuhanis olla nakatunud juba ligi 1000 inimest. Neist 174 juhtumit olid rasked.

Huanani kalaturg, kus viirus Wuhanis kõigepealt tuvastati, asub vaid mõne kilomeetri kaugusel viroloogia instituudist, kus tehti kaitseid nahkhiirtega.

Viimased uudised