Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: ANSA

Itaalias on kasvanud mõne päevaga hüppeliselt koroonaviirusse nakatunute arv. Tänase, pühapäeva keskpäevase seisuga oli nakatumisi 132. Nakatunud 12 omavalitsuses on kehtestatud sõjaväeline režiim.

Nakatunutest 89 inimest on Itaalia jõukaimas piirkonnas, põhjapoolses Lombardia maakonnas. Intensiivraviosakonnas on 26 koroonaviiruse patsienti ja 2 inimest on surnud, vahendab Corriere della Sera.

Nakatunud 12 omavalitsust on suletud, sinna sisenemine ja sealt väljumine on keelatud. Korda valvab politsei ja abi osutavad sõjaväeüksused. Keelu rikkumise korral on võimalik rakendada rahatrahvi või 3 kuu pikkust aresti.

Itaalias valmistatakse ette sõjaväe kasarmuid ja hotelle nakatunute eraldamiseks.

Viimane nakatumise juhtum on 17-aastane tudeng, kes on pärit Valtellinast, aga õppis Codognos. Noormees on esimene noor haigestunu. Milaano linnapea Giuseppe Sala tegi ettepaneku koolide sulgemiseks linnas. Lisaks Milaanole on nakatumised tuvastatud juba Veneetsias ja Torinos.

Lombardia ja Veneto maakonnad on otsustanud sulgeda kõik ülikoolid. Kõik spordivõistlused, kaasa arvatud jalgpallimängud on ära jäetud. Itaalias on nõutud ka Schengeni vaba liikumise peatamist, aga peaminister Giuseppe Conte pole pidanud seda veel vajalikuks. Olukord võib muutuda aga tundidega.

Kommentaarid

Viimased uudised