Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Austraaliat tabas võimas küberrünnak, kus riigi parlamendi, äride, koolide ja haiglate süsteemid löödi rivist välja. Küberrünnak oli suunatud Austraalia valitsuse ja ettevõtete pihta.

Austraalia peaminister Scott Morrison ütles, et rünnaku taga on ühe vaenuliku riigi valitsus. Ründed on toimunud juba mitme kuu vältel ja need on viimasel ajal sagenenud, vahendab Daily Mail.

Peaminister ei nimetanud konkreetset kahtlusalust, aga märkis, et „neid riike pole palju”, mis suudavad korraldada selliseid võimsaid rünnakuid. Teoreetiliselt võib rünnaku taga olla 15 riiki, nende hulgas Venemaa, Hiina, Iraan ja Põhja-Korea.

Rünnaku motiiv võib olla sulgeda Austraalia valitsusasutused, haiglad ja ettevõtted sõja korral. Teine motiiv võib olla valitsuse ja ettevõtete kohta info hankimine.

Austraalia Strateegilise poliitika instituudi direktor Peter Jennings ütles, et tema arvates on rünnakute taga 95-protsendilise tõenäosusega Hiina. Tema väitel võivad sellist asja korraldada ka venelased või põhjakorealased, aga neil puudub selleks huvi. Neil pole huvi rünnata Austraalia valitsusasutusi ja ülikoole. Ainus riik, kellel on sellise asja korraldamiseks olemas nii huvi kui võimalused on Hiina.

Austraalia küberturvakeskuse andmetel pole praegu infot selle kohta, et mingeid andmeid oleks lekkinud. Rünnatud on paljusid asutusi, aga seni on rünnakute efektiivsus olnud madal.

Hiina on olnud Austraalia peale pahane, kuna Austraalia nõuab häälekalt Hiinast Wuhanist alguse saanud koroonaviiruse leviku tausta väljaselgitamist. Hiina on ühtlasi alustanud sõjalisi õppusi Vaikses ookeanis ja toonud välja oma lennukikandja. Möödunud aastal korraldas Hiina teadaolevalt küberrünnaku Austraalia parlamendi vastu.

Viimased uudised