Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kurjam. Foto: Marko Mumm

Reedel alustab ansambel Kurjam paganlikku jõuluturneed, mis viib punktrio erinevatesse Eesti kontserdipaikadesse jõulurõõmu jagama. Lõunast põhja ja siis tagasi lõunasse suunduv tuur võtab kokku Kurjami senise loometöö ja aitab muusikasõpradel sügiskaamose taaga turjalt raputada.

„Paganlus on tegelikult palju laiem mõiste, kui inimesed arvavad. Paganluse nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast „paganus”, mis tähistab maameest või talupoega. Üht-või teistpidi oleme me kõik paganate järglased. Mõnele on esivanemate tavad lihtsalt sügavama jälje jätnud,” ütles ansambli solist Marko Sigus turnee temaatikat kommenteerides.

Reedel Tõrvast algav turnee jõuab jõulukuu jooksul veel ka Tartusse ja Tallinnasse ning kontsertreisi lõpetab 17. detsembril Põlvamaal Käbliku pruulikojas toimuv võimas jõulumöll.

Siguse sõnul saab igal kontserdil olema pisut erinev kava ja ees on ootamas teisigi põnevaid üllatusi – seega on pungisõbrad teretulnud soovi korral kogu tuuri kaasa tegema.

„Me oleme juba 26 aastat tegutsenud ja elanud üle mitu välja kuulutatud maailmalõppu. Ürgsed paganlikud jõud on meid seni toetanud ja aeg on teha neile omapoolne kummardus,” märkis ta.

Kontserdid toimuvad:

R 9.12 – Pubi Juudas, Tõrva (+ Koopaorav)

L 10.12 – Underground, Tartu

R 16.12 – Barbar, Tallinn (+ Koopaorav)

L 17.12 – Käbliku Pruulikoda, Põlvamaa (+Shelton San + Janno Reim ja Stanislav Bulganin)

Kurjam – Vanapaganist VIDEO

Kurjam Facebookis

Kurjam Bandcampis

Viimased uudised