Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Daily Mail

Siiani on suur mõistatus, kuidas võideti teine ilmasõda olukorras, kus praktiliselt terve Euroopa oli Saksamaa kontrolli all. Stalini Venemaal oli puudus kõigest ja oleks ilma abita omaenda raskuse all kokku varisenud.

Siin juuresoleval pildil ongi näha saladus: USA-st ja Kanadast hakkas juba 1943. aastal tulema abi, mida veeti Islandi kaudu Venemaa sadamatesse Põhja-Jäämere ääres.

See oli elu tee, kus Inglismaalt läks Venemaale kokku 78 konvoid, millega veeti 4 miljonit tonni abi: relvastust, toitu, ravimeid ja muid tarbeid. Sellel raskel, aga eluliselt tähtsal teekonnal hukkus kokku ligi 3000 Briti meremeest, vahendab Daily Mail.

Kokku veeti Venemaale nõnda 7000 lennukit ja 5000 tanki, lisaks erinevat laske- ja lõhkemoona. Need olid lennukid, tankid ja pommid, millega 1944. aasta algul pommitati Tallinna ja rünnati Eestit Narva ja Sinimägede all ning Soomet Tali-Ihantala lahingutes, mida peetakse maailma lähiajaloos kõige suuremateks ja verisemateks. Kus vastakuti olid tuhanded tankid ja lennukid ning miljonid inimesed.

Eesti riik ja rahvas toodi ohvriks selleks, et Euroopa saaks vabadust, õnne ja rikkust nautida.

Sama jätkub praegu, kus Lääs nuumab Venemaad gaasi müügist saadava rahaga, et Venemaa saaks alistada Ukrainat ja teisi naaberriike.

Stunning photos reveal brutal conditions during WW2 Arctic Convoys

Black and white images transformed to show harsh reality of life on ships heading to and from Soviet Union Colourised images show sailors clearing away ice and aircraft taking off from snow-covered aircraft carriers More than 3,000 UK seamen were killed in the treacherous waters of the Arctic Ocean during Arctic Convoys Ships delivered 7,000 planes, 5,000 tanks as well as fuel, food and medicine to maintain Russia’s war effort Fascinating colourised images have emerged revealing the brutal conditions faced by sailors who protected the Second World War Arctic Convoys.

Kommentaarid

Viimased uudised