Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui on minek väikese neiu sünnipäevale, siis valitakse tihtipeale kingituseks esmajärjekorras nukk või laua taga toimetamiseks mõeldud meisterdamiskomplekt. Selle asemel tasuks aga hetkeks peatuda ja kaaluda erinevaid võimalusi.

Tõenäoliselt on paljud inimesed harjunud, et kui mänguasjariiulitel paistab peamiselt roosa värv, siis sealt leiab tüdrukutele mõeldud mänguasju ning kui riiulitel on sinine värv, siis seal on poistele mõeldud mänguasjad. Tegelikult võib leida ka esmapilgul poistele suunatud mänguasjade hulgast midagi väikesele neiule sobivat, ning ka vastupidi.

Lõbus ja arendav mänguasi – kaks ühes

Laste jaoks on mäng aja veetmiseks, uudishimu rahuldamiseks ning ka uute oskuste õppimiseks. Miks mitte viia kingiks midagi, mis on sünnipäevalapsele kasulik?

Mitte ühelegi lapsele ei tee näiteks liiga mänguasjad, mis suunavad teda liikuma – füüsiline ja peenmotoorika areng on tähtis igal eluetapil. Kõige pisemate laste kingikotti sobivad hästi mänguasjad, mis meelitavad last ennast ise liigutama.

Pallid, kõrinad ja lükatavad mänguasjad

Alles roomavale lapsele sobib väga hästi näiteks kirev pall või häält tegev kõrin. Kui selline lelu eest ära veereb, tahab laps sellele järgi jõuda. Samm edasi on juba käima õppimine. Mänguasi, millele laps saab toetuda ja end püsti ajada, on palju suuremaks abiks, kui lihtsalt käimistool.

Eriti head on püstise käepidemega lükatavad mänguasjad, millele toetudes saab igal pool kõndida. Lisaks õpib laps ka pinnase erinevust tundma – pehmel vaibal võib olla mänguasja keerulisem edasi lükata, kui siledal parketil.

Alati on kindla peale minek ka mänguasi, mis liigutades midagi uut teeb. Kui laps taipab, et nööri otsas olev mängukoer hakkab jalutamise ajal saba liputama, jookseb laps mitu ringi lihtsalt selleks, et näha, kuidas see käib.

Lisaks füüsilisele liikumisele õpetab selline mänguasi lapsele, et tema tegevusel on tagajärjed, temast sõltub midagi.

Julgusta last meisterdama

Suurepäraseks ning aegumatuks mänguasjaks on ka pusle. Mida vanemaks sünnipäevalaps saab, seda väiksemate tükkidega ja keerukama mustriga pildi võib kinkida. Ära ei tasu unustada ka legosid, erinevaid klotsimänge ja konstruktoreid.

Need suurepärased mänguasjad on ideaalsed ruumilise mõtlemise ja probleemilahendusoskuse arendamiseks, rääkimata sellest, et need suunavad last aktiivselt mängima ning ise midagi looma. Milline tüdruk siis ei armastaks midagi ise teha?

Leides mänguasjade valikust kingiks sobiva lelu, võib netipoest tellides saavutada nii hinna- kui ka ajavõidu.

Artikli avaldas e-pood Kaup24.ee

Viimased uudised