Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mööblit valmistatakse tänapäeval praktiliselt igasugusest materjalist: alates eri sorti plastikutest kuni lõpetades metallidega, rääkimata kõigest muust, mis nende kahe vahele jääb. 

Soodsama hinnaga mööblit tehakse enamasti MDF-plaadist, mis on omakorda kaetud spooni või värviga. Väli- ja lastetoamööbli valmistamisel leiab laialdast kasutust plastmass. Sellise mööbli olulisimaks argumendiks on hind, vastupidavus ei ole nende materjalide puhul prioriteediks.

Kui soovid oma koju mööblit, mis peaks vastu enam kui paar aastat, siis pööra oma pilk pigem allpool toodud materjalide suunas.

Pehme mööbel

Pehme mööbli kestvuse määravad ära kaks põhilist tegurit: konstruktsioon ja kattematerjal.

Konstruktsioon on lühidalt öeldes puidust, vineerist või metallist raam ja karkassi kattev pehmendusmaterjal. Mida paksemast ja tugevamast materjalist raam ja mida suurema tihedusega materjalist polsterdus ja padjad, seda kauem säilib pehme mööbli vorm ja kvaliteet.

Pealismaterjalidest peetakse kõige vastupidavamaks nahka. Seda on lihtne puhastada ja hea kvaliteediga naha väljanägemine ajas pigem isegi paraneb – sellele lisandub omapära ja iseloomu.

Kui nahk ei meeldi või ei sobi, siis soovitaks mikrokiudkangast, mis on samuti äärmiselt  vastupidav ja hästi puhastatav.

Lai valik diivaneid, tugitoole ja pehme mööbli komplekte ootab sind siin.

Voodid ja madratsid

Üldjuhul ületab voodiraami eluiga madratsi eluiga kordades. On üsna tõenäoline, et jõuad samas voodis vahetada madratsit kaks, halvemal juhul kolm kuni neli korda enne, kui voodiraam jõuab ära väsida.

Parema une ja hea rühi huvides on tähtis, et madrats arvestaks sinu keha kuju ja kaaluga ja annaks kehale piisaval määral tuge.

Kõige vastupidavamad madratsid on tehtud naturaalsest lateksist. Peaaegu sama vastupidavad on sünteetlisest vahust madratsid.

Lisaks pakutakse erinevaid kombineeritud variante, kus sünteetilisele madratsile on lisatud kiht naturaalset lateksit. Valida võib ka hulga erinevate vedrumadratsite seast. Madratsit soetades jälgi ka tootja antud garantiiaja pikkust.

Kui oled uue madratsi otsingul, siis vaata siia.

Puit

Puitmööbli tootmiseks on mitmeid erinevaid variante. Võib kasutada täispuit materjali, liimpuitu või hoopiski vineeri.

Vineer on väga stabiilne, vastupidav ja paindlik materjal. Kuna vineeri saab painutada ja anda sellele väga keerulisi vorme, kasutatakse vineeri väga tihti erikujuliste mööbliosade nagu näiteks toolide seljatugede valmistamsiel. Sõltuvalt vineeri tootmiseks kasutatud puidu liigist võib vineermaterjalil olla väga erinev väljanägemine. Vineeri saab kihtide lisamisega muuta väga tugevaks ja vineerist valmistatud mööbel on äärmiselt stabiilne.

Liimpuit on võrdlemisi sarnane täispuidule, vahe on ainult selles, et liimpuit on kokku liimitud väiksematest puidutükkidest ega ühest tükis planguna puutüvest välja saetud.

Kõik mainitud materjalid – täispuit, vineer ja liimpuit- on hästi töödeldavad ja tugevad.

Kvaliteetsest, hästi kuivatatud ja töödeldud puidust mööbliesemed kestavad mitmeid põlvkondi.

Klaas, metall ja kivi

Klaas on üsna inertne materjal, mille välimus ja omadused ajas säilivad väga hästi. Klaasist mööbli nõrgaks kohaks on tundlikkus löökide suhtes, kuid karastatud klaasist mööbli löögikindlus on üsna hea ja heaperemehelikul kasutamisel peab ka klaas kaua vastu.

Metallist mööbel on üldjuhul väga vastupidav ja suhteliselt hooldusvaba. Metall on suurepäraselt töödeldav ja annab võimaluse mööblidisainerite fantaasial lennata. Metalli plussiks on ka arvukad pinnaviimistluse variandid, mis loovad laialdase metallmööbli valiku.

Kivist mööbliesemed on sisuliselt igikestvad. Marmorist või graniidist laud või köögi töötasapind ei pruugi sobida küll igasse interjööri, ent vastupidavuses pole kivile vastast.

Kui oled sisustamas kodu või kontorit, siis kõik selleks vajaliku leiad Kaup24.ee veebikaubamajast.

Viimased uudised