Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Terrassi sisustus ei ole vaid söögilaud ja toolid – muuda enda aianurk ideaalseks paigaks, kus mõnusalt aega veeta ning nautida kauneid ilmu ja sooje suveõhtuid.

Seda, kuidas sisustada enda terrassi kui professionaal, õpetame sulle alljärgnevalt. Tutvu meie nõuannetega ja ammuta inspiratsiooni terrassi kujundamiseks.

Alusta planeerimisest

Enne kauplusesse minemist või e-poes ostlemist, tasub teha plaan. Oluline on teada, kui suur on sinu terrass või kui suure sa planeerid ehitada. Mida sa soovid seal teha: kas päevitada, külalisi võõrustada, grillida või kõike eelnevat? Mis on need esemed, mis peavad seal kindlasti olema: kas selleks on mõni ripptool või võrkkiik jne? Nii ripptool kui võrkkiik on mööbliesemed, mis vajavad teistmoodi kinnitusi. Mõni ripptool tuleb kohe vastava kinnitusega, mõned aga tuleb riputada terrassi lae külge. Võrkkiige kinnitamiseks oleks vaja kas vastavat alust või kahte posti, mille vahele see asetada. Just sellised detailid mängivad väga palju rolli, seega koosta plaan ja mõtle läbi, kas sinu terrassile on tulemas veel esemeid nagu ripptool, mis vajavad paigutamisel eritingimusi.

Mõtle läbi paigutus

Nüüd, kui üldine plaan on paigas, alusta paigutuse planeerimisega. Kui sul on suurem terrass, mida soovid kasutada nii päevitamiseks, söömiseks, grillimiseks, siis on mõistlik jagada ruum kolme tegevuse vahel ära. Päevitamiseks vajalikud lamamistoolid aseta kohta, mis ei ole mõne puu varjus. Seevastu grillimise ala kui ka söögilaud võiks olla kohas, kus peal on katusealune või lahtikäiv vari, et sa saaksid rahulikult einestada ka vihma või väga kuuma päikese käes.

Kui sul on aga väike terrass, siis tuleb seda nutikalt sisustada. Selleks kasuta mööbliesemeid, mida saab kasutada mitmel otstarbel. Näiteks võid valida endale sellised terrassi toolid, mida saab asetada ka poollamavasse asendisse või vali endale söögilaud, mis käib suuremaks lahti, kui sul on vaja külalisi võõrustada.

Vali välja sobiv mööbel

Kõige põnevam osa on mööbli valimine. Aiamööblit valmistatakse väga erinevatest materjalidest: puidust, plastikust, metallist. Plastikust, sh rotangist mööbel on kerge ja seda on lihtne kasutada aias kui terrassil. Samuti näeb see väga stiilne välja ja seda on kerge puhastada tänu oma suhteliselt siledale pinnale. Vali rotangist diivan, kui armastab sellel lamada ja ilma nautida. Puidust mööbel on ajatu klassika, mis peab kaua aega vastu ja mis sobib pea iga stiiliga sinu terrassil. Samuti annab puidust mööblit pidevalt korda teha ja vajadusel uuendada. Lihtsa vaevaga saab sellele mõne aasta pärast anda täiesti uue välimuse. Metallist mööbel või metall konstruktsiooniga tooted on seevastu kõige vastupidavamad, samuti on need stiilsed ja loovad kauni minimalistliku interjööri. Diivan on ka suurepärane kink mehele.

Mõtle dekoratsioonidele

Viimaseks, kui mööbel valitud, on aeg mõelda dekoratsioonidele, et anda viimane lihv. Selleks vali välja sobiv valgustus: laternad, tulukesed ja lambid. Istuta lillepotidesse kaunid taimed, et kaunistada terrassi ääri. Vali välja sobivad padjad ja pleedid, et nendega muuta diivanil istumine õdusaks. Kõik need kui ka teised dekoratsioonid, mis sulle meeldivad, seovad terrassi üheks tervikuks ja loovad sellest äärmiselt mõnusa ja õdusa paiga, kus aega veeta.

Viimased uudised