Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Mõtle, milline on sinu unistuste aed! Kas selles kasvavad erinevad taimed ja lilled? Seal on mõnus aianurk, kus kokata ja nautida erinevaid grillõhtuid?

Või hoopiski hindad rahulikku nurka, kus raamatut lugeda? Inimeste soovid on aedade osas väga erinevad, aga kui sina oled üks neist, kes hakkab enda tulevas aia plaane kokku panema, siis tutvu meie soovitustega, et luua aed, kus on mõnus olla.

Pehme ja roheline muru, kus on hea joosta ja mängida

Mis on aed ilma suurte ja mõnusate muruplatsideta, kus saab joosta, mängida ja pikutada? Kui oled aeda kujundamas, siis ära planeeri kogu ala täis, vaid jäta vaba ruumi selleks, et seal saaks niisama olla. Seda eriti, kui peres kasvavad lapsed. Kasvata platsile mõnusalt pehme ja kaunis muru, millel on hea paljajalu kõndida. Selleks, et sa saaksid igal aastal väga kauni muru, tuleb selle eest hakata hoolitsema juba kevadel. Kevadel tuleb külvata ja vana muru õhutada ning väetada. Õhutamiseks võta kasutusele mullafrees. Mullafrees aitab teha väikesed avad maapinda, mille kaudu saab muld rohkem õhku ja väetis paremini imenduda. Mullafrees on selline aiatehnika, mis leiab kasutust igal aastal. Seetõttu on mullafrees kindlasti üks seadeldis, mis võiks igas kodus olla. Ideaalse muru hooldamiseks on veel vaja ka niidukit, reha, trimmerit. 

Aianurk grillpidude korraldamiseks

Ühestki aiast ei tohiks puududa grillnurk või terrass, kuhu saab asetada söögilaua ja toolid, et nautida mõnusaid pikki õhtusööke koos oma pere ja sõpradega. Selleks võid mõelda, kas soovid ehitada eraldi nurga, kuhu planeerid näiteks väliköögi osa koos alaga söömiseks ja niisama olemiseks, või ehitada terrassi, mis ühendab maja hooviga. Mõlemad lahendused on väga head, kõik sõltub nii sinu aia suurusest kui ka maitsest. Aina enam on muutunud populaarseks need lahendused, kus grillnurk kui ka päevitamise ala on terrassil. See on mugav, kuna saad kerge vaevaga toast tuua asju õue ja need kasutusele võtta. Pole kaugele vaja astuda, et viia õue nõud või toiduained, millest hakkad kokkama. 

Lisahoone tarvete hoidmiseks

Unustada ei tasuks ka mõnda lisahoonet, selleks võib olla väike aiamaja või kuur. Kuur on hea, kui sul on palju erinevaid tööriistasid, aiatehnikat kui ka jalgrattaid ja palju muud, mis vajab kusagil hoiustamist. Väike aiamaja on lisahoone, kuhu saad tekitada mõned magamiskohad või ehitada sellest hoopiski saunamaja. Nii saad endale luua paiga, kus nautida kas saunamõnusid või paigutada ära asjad, mida vajad enda aia korrashoiuks või muuks. 

Peenramaa hea ja parema kasvatamiseks

Ära unusta ka planeerida peenraid ja aiamaad, kui soovid endale ise süüa kasvatada. Selleks piisab ka väiksemast kasvuhoonest ja mõnest peenrast, kuhu saad panna kasvama kas maitsetaimed, oma lemmik marjad ja mõned köögiviljad. Ise kasvatatud toit on puhas ja äärmiselt maitsev, mistõttu soovitame kaaluda ka aiamaa osa välja ehitamist.

Viimased uudised