Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Mida saame meie indiviididena keskkonna säästmiseks ära teha? Paljugi, sest kõik saab alguse meie enda kodust. Varustades oma köögi energiasäästlike kodumasinatega, hoiad kokku nii energiat kui isiklikke kulusid. Kokkuvõttes avaldab see positiivset mõju ka meie keskkonnale. 1a toob välja põhilised sammud, mida köögi säästlikumaks muutmisel teha!

Säästliku majandamise juures mängivad kodumasinad suurt rolli – alusta juba täna ja tee oma köögis olulised muudatused.

Panusta induktsioonpliidiplaadile

Toidu valmistamisele kulub köögis kõige rohkem energiat. Kui valimisel on uhiuus kodutehnika, soovitame eelistada energiasäästlikku induktsioonpliidiplaati.

Induktsioonpliidiplaadist kiirguv energia on suunatud otse valmivale toidule. See tähendab, et pliidiplaadi ja sellel asetseva keedunõu soojendamiseks energiat ei kulu. Boonuseks on ka see, et keedunõu pliidilt eemaldamisel lõpetab pliidiplaat koheselt töötamise. Siit ka aja kokkuhoid – sa ei pea pliidi jahtumist ootama, vaid saad koheselt puhastustöödega alustada.

Paigalda segistile säästlik aeraator

Foto: Shutterstock.com

Elektrienergia säästu kõrval on oluline ka vee säästmine. Selleks saab segistile paigaldada säästliku aeraatori ehk sõela, mis piirab jooksva vee kogust. Veekulu saab lihtsalt kindlaks teha, kontrollides, kui palju kulub aega pooleliitrise anuma täitmiseks. Kui selleks kulub umbes 3 sekundit, siis kulub minutis vähemalt 10 liitrit vett, mida on palju. Säästlik veekulu on umbes 6 liitrit minutis.

Eelista nõudepesumasinat käsitsi pesule

Tänapäeva kõrgema klassi nõudepesumasinad kulutavad pesutsükli käigus oluliselt vähem vett, kui nõude käsitsi pesemisel kulub. Samuti on elektrienergia kulu peaaegu, et olematu. Lisaks optimeerib AutoFlex funktsioon vee ja energia kasutamist kohandades vee koguse ning temperatuuri nõude kogusega. Ja mis kõige olulisem – nõudepesumasin hoolitseb, et nõud saaksid kristalselt puhtaks ning sina saad samal ajal tegeleda olulisemate asjadega.

Vaheta elektripirnid välja

Foto: Shutterstock.com

Kui sinu kodus leidub veel hõõg- või säästupirne, siis vaheta need LED-pirnide vastu välja. LED-pirnid on kõige energiasäästlikumad, nende eluiga on märkimisväärselt pikk ning valgustugevus esmaklassiliselt hea.

Alusta keskkonna säästmisega oma kodust – soeta energiasäästlik uhiuus kodutehnika 1a.ee nutipoest! Mõistlikud hinnad ja kiire tarne aitavad kokku hoida nii aega kui raha.

Kommentaarid

Viimased uudised