Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Baby shower’i korraldajana on teil vaja palju asju silmas pidada, aga kui arvestate peamiselt tulevase ema isiksusega ja oskate hästi organiseerida, on selle tähtsa ürituse kavandamine stressivaba ja isegi nauditav.

Koht

Mõelge, milline koht tulevasele emale meele järele oleks. Kas ta on kodune tüüp? Kas talle meeldivad uhked lõunasöögid? Kas ta eelistaks brantši oma lemmikkohvikus? Muidugi mängib koha valimisel oma osa ka eelarve, külaliste arv ja isegi ilm. Kaaluge järgmisi valikuid:

(Korraldaja või tulevase ema) kodu: see on privaatne ja mugav. Köögis on vaba voli toimetada ja kõik teavad, kus tualett asub.

Restoran või kohvik: peate vaid laua broneerima ja kõik ongi tehtud.

Peosaal: sealsed töötajad saavad aidata teid peaaegu kõiges, mida vajate, kuid võite ka ise ruumi kaunistustega isikupärastada.

Õues: kui teil on läheduses mõni maaliline vabaõhukoht, on see suurepärane valik. Mõelge näiteks piknikule ilusas pargis või grillipeole rannas. Iga külaline võiks mingi roa teistega jagamiseks kaasa tuua.

Konkreetne sihtkoht: nautige hellitavaid spaamõnusid või mõelge tulevase ema hobide peale. Kui ta armastab kunsti, võiksite baby shower’i näiteks käsitöökojas korraldada; kui ta aga tegeleb spordiga, kaaluge bowlingurada või liuvälja.

Teema

Teema valik on peo kavandamisel üks esimesi samme. Baby shower teemade ja mõtete leidmiseks vaadake veebisaiti Party Inbox, kus pakutakse mitmeid erinevaid dekoratsioone ning kaunistusi.

Teemad peegeldavad uue beebi sündi tähistades sageli tulevase ema isiksust. Näiteks kui beebi sugu ei ole veel teada, võiks valida lapsevankri teema. Kui teate, et sünnib tüdruk, võiks muinasjututeema koos roosade asjakeste ja printsessilossi kujulise mähkmetest „tordiga” olla ideaalne. Ja kui tulevane ema ootab poega, võiks peol olla rohkelt siniseid asju ja rongikujuline mähkmetest „tort”.

Külaliste nimekiri ja kutsed

Külaliste arv sõltub teie eelarvest ja peokoha suurusest – ning muidugi ka sellest, keda tulevane ema sooviks peol näha. Tehke temaga tihedat koostööd külaliste nimekirja koostamiseks ja kuupäeva määramiseks.

Kuupäeva valimisel pidage silmas seda, et mõni baby shower peetakse enne lapse sündi, et tulevasel emal oleks aega end mõnusalt tunda ning saada vajalikku emotsionaalset tuge, kuid mõni baby shower peetakse alles pärast lapse sündi koos katsikuga.

Veenduge, et kutsed oleksid kooskõlas peo teemaga, ja lisage sellesse ka kingisoovid. Sõltuvalt sellest, kas valite trükitud kutsed või saadate laiali e-kutsed, on teil vaja tulevaselt emalt küsida iga kutsutu elukoha aadress või e-posti aadress koos külalise täisnimega. Samuti on hea mõte hankida igaühe telefoninumber, et saaksite pärast kutse saatmist kõigile helistada. Kui loote sellest Facebooki ürituse, ei pruugi teil endal kõiki külalisi sõbralistis olla, seega tehke ka tulevane ema „adminiks“, et ta saaks ise üritusele inimesi lisada.

Saatke kutsed laiali umbes neli kuni kuus nädalat enne pidu ja looge RSVP list nende saabumisel.

Suupisted

Baby shower’i suupisted ei pea olema uhked. Võite palgata toitlustaja, paluda kõigil külalistel tuua midagi teistega jagamiseks või küpsetada ise midagi lihtsat. Ärge unustage jooke! Paluge külalisi, et nad varakult annaksid teada kõigist erisoovidest.

Kui baby shower on mõnes peosaalis, saavad sealsed töötajad aidata teil toite ja jooke valida. Kui teete peo restoranis või kohvikus, võivad nemad valmistada spetsiaalse toidu – või valivad külalised ise menüüst, mis neile meeldib.

Mängud

Baby shower kestab tavaliselt mõne tunni, kuid mälestus sellest üritusest jääb tulevasele emale terveks eluks. Küsige temalt, kas ta sooviks pidustuse raames ka mõnd mängu mängida. Kui olete otsustanud mõne mängu teha, mõelge, kui kaua soovite mängudele aega kulutada, sest siis teate, mitu mängu ette valmistada. Veenduge, et teil oleks iga mängu jaoks vajalikud asjad ja võitjatele auhinnad olemas.

Pärast pidu soovib tulevane ema ehk külalisi kingituste eest tänada. Peokorraldajana saate aidata tal kirjutada ja teele läkitada lühikesi tänukirju.

Kommentaarid

Viimased uudised