Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pärast paljusid aastaid samal madratsil ja sama padjaga magamist võib Su keha hakata signaale saatma. Sa võid tunda ebamugavust isegi uue magamisalusega, kui valid toote ilma oma keha vajadusi arvestamata. Või võib-olla on Su nahk magamise ajal ebameeldivalt niiske või on Su nina tihti kinni?

Kõikidele probleemidele peaks leidma kõige lihtsamad lahendused. Sinu seljavalude leevendamiseks võib piisata hästi valitud madratsist või kattemadratsist ning looduslikud voodiriided võivad lahendada Su nahaprobleemid. Oma täpsete vajaduste mõistmine on siin võtmetähtsusega.

Hea une saladus on madrats ja tugeva tervise saladus- kvaliteetne uni

On tõenäoline, et Sa ärkad väsinult, kui Sul on ebamugav magada. Pärast paari sellist järjestikust ööd võid Sa kogeda isegi rohkem probleeme nagu selja- või kaelavalu. Esimene samm peaks muidugi olema oma olemasoleva madratsi kvaliteedi kontrollimine. Sobivad madratsid ei nõua tähelepanu ning ei tule magajal tavaliselt meeldegi.

Paraku on magamisalus üks inimeste unehäirete käes kannatamise põhjustest. Kulunud alad ja halvasti jaotunud keharaskus suurendavad tugevalt ebamugavustunnet. See ei lase kehal täielikult välja puhata ja selle probleemi pikemalt ignoreerimine võib lõpuks viia raskemate tervislike seisundite juurde.

Nende jaoks, kes hoolivad endist ja oma lähedasest, on kvaliteetne uni selge prioriteet. Madratsi valimisel peaksid Sa silmas pidama oma keha vajadusi ja magamisharjumusi, sest madratsitel on erinevad füüsilisi omadusi, mis mõjutavad Su keha. Madratsi põhiomaduste ja oma keha vajaduste kombineerimine võimaldab Sul nautida parimaid magamistulemusi ja oma madrats pikaks ajaks ära unustada.

Kuidas saab kattemadrats unekvaliteeti tõsta?

Kui Su olemasolev madrats tundub liiga pehme või liiga kõva, lahendab olukorra lihtne kattemadrats. Ebameeldiva seljavalu vältimiseks on oluline magada neutraalses asendis, milles selg on nii sirge kui võimalik. Ja kui tunned oma voodis või diivanil magades kergeid kühme või tühje kohti, kaotab need ära lisatud kattemadrats, luues puhkamiseks ühtlase, mugava pinna.

Oma magamisalusele lisakihi valimisel on soovituslik lähtuda oma magamisasendist. Kui Sulle meeldib kõhuli magada, on parem valida kõvem madrats, et Su kõht madratsisse ei vajuks, sest see ei lase Sul selga sirgena hoida. Külje peal magajatel peaks olema pehmem madrats, et nende puus ja õlg ei oleks liiga tugeva surve all. Selili magajad peaksid valima kõvema või pehmema madratsi, sõltuvalt sellest, kuidas ilma selleta magada on. Näiteks kui Su selg ei ole pikali heites sirge, vajad Sa rohkem tuge ja seetõttu kõvemat madratsit.

On väga oluline, et Su kattemadrats kataks terve madratsi, nii et tee vastavad mõõdud endale enne ostmist kindlasti selgeks. Kui Sul on standardmadrats, on sobiva kattemadratsi leidmine väga lihtne. Kui Sa magad tellimuse järgi valmistatud voodis, on kõige parem lasta ka kattemadrats tellimuse järgi teha. Kui Sul on lõpuks toode, mis on liiga väike või liiga suur, ei aita see Sul une kvaliteeti tõsta.

Erinevate voodipesu materjalide omadused

Et mugavalt magada, pole Sul vaja mitte ainult korralikku toetust oma kehale, vaid ka kõige sobivamat voodipesu. On tõeliselt mõnus mässida end voodipesusse, mis on naha vastas meeldiv ja näiteks ei kogu endasse kuumust, mis Su naha niiskeks teeb. Nagu võibki arvata, on voodipesukomplektid paljudest erinevatest materjalidest, millel kõigil on eri omadused. Seetõttu on alati tark oma voodipesu valida mitte ainult ilu järgi, vaid ka oma keha vajaduste kohaselt.

Kui Sul on näiteks probleem öise niiske nahaga, peaksid Sa valima teistsuguse voodipesu, mis kohaneb Su kehatemperatuuriga. See hoiaks ära ülekuumenemist või külmetamist ja lihtsalt laseb Su nahal hingata ning kogunenud niiskusel aurustuda. Sellised omadused on tavaliselt looduslikel materjalidel nagu puuvill või lina, aga enne otsustamist võta arvesse ka nende teisi omadusi.

Puuvillane voodipesu on tugev, vastupidav ja pehme ning muutub iga pesukorraga pehmemaks. Lina on tugevam kui puuvill, aga ei hoia sama hästi soojust. Linane voodipesu ei pruugi alguses olla veniv ning võib kergesti kortsuda, kuid toode muutub iga pesukorraga pehmemaks. Selline voodipesu on sageli kuumakindel ning talub kõrgetel temperatuuridel pesemist ning triikimist.

Mõnikord on meie keha vajadusi väga kerge märgata ja arvesse võtta, aga see ei tähenda, et neid peaks ignoreerima. See on märk, et midagi peab muutuma. Kui Sa igatsed mugavust ja head puhkust, on alati hea selle eest hoolitseda enne, kui on liiga hilja.

Viimased uudised