Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: TÜ reoveeuuring

Tartu ülikooli koroonaviiruse reoveeuuring näitab, et viirust hakkab Lõuna-Eestis vähemaks jääma. Uuringu värsked tulemused näitavad, et viirus on ühtlaselt üle Eesti laiali.

Lõuna-Eestis on viirusekogus vähenenud, samas on Kesk-Eestis suure viirusekogusega asulaid juurde tulnud. Hiiumaa on jätkuvalt koroonaviirusest vaba.

Uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson avaldas heameelt, et suurt viirusekoguse kasvu pole viimastel nädalatel toimunud.

Lõuna-Eestis püsib koroonaviiruse tase Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes küll endiselt veidi kõrgem, kuid võrreldes paari eelmise nädalaga on olukord mõnevõrra leevenenud. Samas on mitmes Kesk-Eesti ja Pärnumaa asulas viirusekogus kasvanud. „See pilt laseb arvata, et uute nakkusjuhtude lisandumine püsib ka järgnevatel nädalatel praegusega üsna sarnane,“ selgitas Tenson.

Uuringu kaardilt on näha, kuidas Värskas, Antslas, Valgas, Nõos ja Otepääl on viirust vähesel määral. Põlvas ja Võrus on viirust mõõdukalt ning Tartus, Tõrvas, Kanepis, Vastseliinas ja Elvas on viirust palju.

Mujal Eestis on viirust väga palju Raplas, Viljandis, Karksi-Nuias, Kilingi-Nõmmel, Tapal ja Paldiskis.

Reoveeuuring aitab prognoosida nakatumiste arvu lähinädalatel.

Viimased uudised