Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrus lööb laineid Isamaa esindaja Tarmo Piirmann, kes esitas konkurentsiametile taotluse sooja hinna alandamiseks ja vähem kui kuu aja pärast teatas soojafirma, et hind langebki.

Tegemist on nii lihtsa ja geniaalse asjaga, et seda saab soovi korral rakendada kõikjal Eestis. Soojatootmise sisendi ehk puiduhakke hind on igal pool võrreldes sügisega kõvasti langenud. Kokkuhoid oleks tarbijatele miljoneid eurosid aastas.

See pole veel kõik. Piirmann on teinud taotluse ka vee hinna alandamiseks. Põhjus on sama: sisend ehk elekter on läinud odavamaks ja kui veefirma põhjendas sügisel hinnatõusu elektri hinna tõusuga, siis peaks hind langema, kui elekter läheb odavamaks.

Tegelikult on ettevõtted ise kohustatud hinda langetama, kui asjaolud muutuvad, aga nad on kasumit taotlevad asutused ja erinevalt hinna tõstmisest nad hinda langetama niisama lihtsalt ei torma. See on eriti hästi nähtav kütusemüüjate puhul: hind tõuseb kohe, kui maailmaturg läheb üles, aga alla tuleb pika vinnaga. Tarbija maksab selle „laiskuse” kinni.

Ettevõtted saavad Eestis olla laisad, sest ametkonnad ei suuda väikses riigis kõigel silma peal hoida. Neil käib oma töö tegemine üle jõu. Seetõttu on Eestis palju asjad, näiteks internet kordades kallim kui teistes, suuremates riikides.

Nagu räägib Tele2 juhi kohalt lahkuv Chris Robbins avameelses intervjuus, on internet kallis, sest riiklik järelvalve on nõrk. Eestis on internet ettevõtete jaoks lausa 8-10 korda kallim kui Leedus ja see mõjutab kõiki.

Robbins räägib, et järelvalve organid on toredad, targad ja töökad. Aga neil on selgelt liiga vähe töötajaid. Nad ei saa hakkama. Nad ei ole järelvalveorgan. Nad on piirkonna nõrgim tegija ja nad saavad sellest ka ise aru. Neil on rohkem inimesi vaja.

Viimased uudised